Kapitalist sistemin dünyada ve ülkemizde emekçi halklara refah ve huzur vermediği ağır günlerden geçiyoruz. Baskı ve sömürü altında yoksunluklarımız her geçen gün artıyor. Kazanılmış demokratik haklarımız  yok ediliyor. Sermaye her yerde  pandemiyi fırsata çevirmiş durumdadır ve rant onlar için ön sıradadır. Sermaye pandemi riskleri altında işçi sınıfını sürekli çalıştırmak istiyor ve anladık ki sistem […]

 

Kapitalist sistemin dünyada ve ülkemizde emekçi halklara refah ve huzur vermediği ağır günlerden geçiyoruz. Baskı ve sömürü altında yoksunluklarımız her geçen gün artıyor. Kazanılmış demokratik haklarımız  yok ediliyor. Sermaye her yerde  pandemiyi fırsata çevirmiş durumdadır ve rant onlar için ön sıradadır.

Sermaye pandemi riskleri altında işçi sınıfını sürekli çalıştırmak istiyor ve anladık ki sistem biz emekçileri kesinlikle korumuyor, COVİD19 un getirdiği ölümün önünde yaşamlarımızı yitirmeye devam ediyoruz.

Biz emekçiler bir kez daha gördük ki; kapitalistlerin ve onların güdümündeki siyasal iktidarın umurunda değiliz.

Artık yeter! 1 Mayısın birlik, mücadele ve dayanışma bilinciyle, emekçiler birbirine sahip çıkmalı ve bunu toplumsal yaşam içinde göstermelidir. Bunun yolu ise yaşamın her alanında birlikte örgütlenmekten ve birlikte mücadele etmektir.

Özgürlük, eşitlik, adalet, ekolojik bütünsellik ve toplumsal barış; işçi sınıfının ve tüm ezilen halkların toplumsal sistemi evrensel insani değerler temelinde yeniden inşa etmesiyle gerçekleşecektir. Kapitalizmde insanlığın ve emeğin kurtuluşu mümkün değildir.

Demokrasi ve sosyalizm yolunda örgütlenen ve mücadele eden işçi sınıfının birlik mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs kutlu olsun.

Özgür bir ülkede insanca yaşamak istiyoruz! Biz emekçiler bunu başarabiliriz.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar