Filistin için

Filistinde yaşanan işgalin ve katliamların durdurulması, İsrail’e karşı yaptırımların başlatılması talebiyle emek örgütleri, meslek örgütleri, demokratik ve devrimci sosyalist siyasi kurumlar, partiler gösteriler yapmaya başladı. Bugün birçok ilde meydanlarda ve İstanbul’da İsrail Konsolosluğu önünde protesto eylemleri yapılıyor. TTB. uluslararası sağlık örgütlerine yönelik yaptığı çağrıda Filistin halkının sağlık hizmeti alması için gerekli girişimlerin yapılmasını ve önlemlerin […]

Filistinde yaşanan işgalin ve katliamların durdurulması, İsrail’e karşı yaptırımların başlatılması talebiyle emek örgütleri, meslek örgütleri, demokratik ve devrimci sosyalist siyasi kurumlar, partiler gösteriler yapmaya başladı.

Bugün birçok ilde meydanlarda ve İstanbul’da İsrail Konsolosluğu önünde protesto eylemleri yapılıyor. TTB. uluslararası sağlık örgütlerine yönelik yaptığı çağrıda Filistin halkının sağlık hizmeti alması için gerekli girişimlerin yapılmasını ve önlemlerin alınmasını istedi. Öğle saatlerinde DİSK sendikaları ve akşam saatinde de İstanbul Emek Barış ve Demokrasi Güçleri basın açıklaması eylemi gerçekleştirecek.

 

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar