yönetemiyorsunuz!

Sadece hekimler ve sağlık çalışanları değil, birilerimizin babası, annesi, kardeşleri ölüyor.  Yurttaşlarımız önlenebilir bir hastalık olan COVID-19’dan hayatını kaybediyor. Bütünlüklü olmayan salgınla mücadele politikaları, piyasanın ve sermayenin çıkarlarına uygun düzenleniyor. Salgınla mücadelede mevcut iktidar ve ona yön veren anlayışları başarılı olamamakta, salgın vakaları ve can kayıpları artarak devam etmektedir. Tüm emek örgütlerinin, meslek örgütlerinin ve […]

Sadece hekimler ve sağlık çalışanları değil, birilerimizin babası, annesi, kardeşleri ölüyor.  Yurttaşlarımız önlenebilir bir hastalık olan COVID-19’dan hayatını kaybediyor.

Bütünlüklü olmayan salgınla mücadele politikaları, piyasanın ve sermayenin çıkarlarına uygun düzenleniyor. Salgınla mücadelede mevcut iktidar ve ona yön veren anlayışları başarılı olamamakta, salgın vakaları ve can kayıpları artarak devam etmektedir.

Tüm emek örgütlerinin, meslek örgütlerinin ve halk örgütlerinin katılacağı ve yöneteceği pandemi mücadelesi gerçekleştirilmelidir. Sağlık emekçilerinin uyarıları dikkate alınmalı ve haklı talepleri karşılanmalıdır.

Sağlık emekçileri başta olmak üzere meslek örgütlerine yönelik baskı ve saldırılar kabul edilemez. TTB  meslek örgütünün, KESK-SES, ve Eğitim-Sen gibi sendikalarımızın yanındayız.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar