Patronlar savaştan yana tavır aldı

Patron örgütleri ve onlarla beraber hareket eden sarı sendikalar, dünden beri yaptıkları açıklamalarda Afrin savaşından yana tavır aldıklarını açıkladı. Önceki gün yapılan açıklamalardan sonra bugün de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Afrin’de gerçekleşen Zeytin Dalı Harekatı hakkında açıklamalarda bulundu. Hisarcıklıoğlu, sivil toplum kuruluşlarını ve iş dünyasını temsilen yaptığı konuşmada, Türkiye’nin sınır […]

Patron örgütleri ve onlarla beraber hareket eden sarı sendikalar, dünden beri yaptıkları açıklamalarda Afrin savaşından yana tavır aldıklarını açıkladı.

Önceki gün yapılan açıklamalardan sonra bugün de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Afrin’de gerçekleşen Zeytin Dalı Harekatı hakkında açıklamalarda bulundu.

sermaye örgütleri ve sarı sendikalar savaştan yana olduklarını açıkladı.

Hisarcıklıoğlu, sivil toplum kuruluşlarını ve iş dünyasını temsilen yaptığı konuşmada, Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak, kendisi ve bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak için adım attığını ifade etti.  TOBB’un  İkiz Kuleler’de, Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin ortak basın toplantısı düzenlendiği. Açıklamaya katılan diğer örgütler şunlar oldu:

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), HAK-İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ), Memur Sendikaları Konfederasyonu (MEMUR-SEN), Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye KAMU-SEN), TOBB ile Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD), Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) ve Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK).

Önceki gün yaptıkları açıklamalarıyla savaş yanlısı tutum belirleyen sermaye örgütleri şöyle açıklamalarda bulunmuştu:

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik,  “Terör odaklarına karşı haklı mücadelede yüreğimiz Türk Silahlı Kuvvetlerimizle birlikte. Dileğimiz, kahraman askerlerimizin zaferi ve yurda sağ salim dönüşleridir. Zeytin Dalı Harekatı sayesinde sınırlarımızda barışın ve huzurun kalıcı olarak tesisini temenni ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ise “Türkiye, sınırlarında oluşturulmak istenen terör kuşağına son vermek, bu terör kuşağını oluşturan unsurların özellikle son günlerde hedef gözetmeksizin hastaneleri ve dolayısıyla sivilleri de hedef alan saldırılarına son vermek amacıyla bu harekatı başlatmak mecburiyetinde kalmıştır. Zeytin Dalı Harekatını iş dünyası olarak destekliyoruz. . Rabbim, ordumuzu ve askerlerimizi korusun ve muzaffer eylesin inşallah” dedi.

Tüm Sanayi ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) tarafından yapılan açıklama ise şöyle: “TÜMSİAD olarak her zaman olduğu gibi Zeytin Dalı Harekatı’nda da dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız.

 

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar