Hepimiz Gezi’deydik!

Gezi davası adı altında karşılaştığımız kin ve saldırganlıklara Yargıtay’ın ceza kararıyla devam edildi. .Bu tarihsel toplumsal bir mücadeledir. Yargıtay kısmı da bunun uzantılarındaki bir parçasıdır.

Biz Gezi davası yani ezilen sömürülen, aşağılanan, demokratik hakları yok sayılan, gerici ideolojik-politik cenderede köle olarak tutulmak istenen, yeri geldiğinde yaşama hakları tanınmayanların yani emekçi halkın tarafındayız.

Gezi davası adı altında karşılaştığımız kin ve saldırganlıklara Yargıtay’ın ceza kararıyla devam edildi. Kim kime ne için ceza veriyor, içeride tutuyor? bunları ve anlamlarını gayet iyi biliyoruz.

Bu tarihsel toplumsal bir mücadeledir. Yargıtay kısmı da bunun uzantılarındaki bir parçasıdır.

Bizimkiler onurlarıyla dik duruyor. Elbette onlarla birlikteyiz, yüreğimiz ve bilincimiz onlarla…

Gezi davasından hukuksuz biçimde “ceza” verilen Tayfun Kahraman’ın eşi Dr. Meriç Demir Kahraman’ın sosyal medyada yayınladığı yazısını paylaşıyoruz.

‘Herkes ordaydı, Hepimiz Gezi’deydik!’

“’Herkes oradaydı! Hepimiz Gezi’deydik! Buramıza kadar gelmişti, nefes alamıyorduk, çığlık atmak istiyorduk, birbirinden farklı ama aynı derdi paylaşan milyonlardık!

Bizim çocuklar dövüldü, bizim çocuklar yuhalatıldı, bizim çocuklar öldü!

Anlamadılar, dinlemediler, kulak ardı ettiler. Komplo teorileriyle eşim de dahil bir grup insanı tutsak aldılar. Şeytanlaştırmaya çalıştılar, her gün üstümüze geldiler, bu insanların bir ailesi var mı demediler, çocukları olduğunu düşünmediler!

Bugün de eşim, meslektaşım @tayfun_kahraman’ın 18 yıl hapis cezasını onadılar. Milyonluk Gezi’nin faturasını 5 kişiye kestiler. Yine nefes alamıyoruz, yine çığlık atmak istiyoruz! Ve ben Vera’ya ne diyeceğimi bilmiyorum!

Arayan, soran herkese teşekkürler. Bu dava bitmedi. Adalet arayışımız bitmedi. Hepinize daha çok ihtiyacımız var bundan sonra, haklı çığlığımızı kimse susturamayacak!

#GeziOnurumuzdur !

#GeziYargılanamaz !

Emek.org.tr

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar