1 Mayıs günlerinde katledilenler anıldı

1 Mayıs günlerinde katılan emekçiler dün yapılan etkinliklerle anıldı. İstanbul 1 Mayıs düzenleme komitesi tarafından gerçekleştirilen anma etkinliklerine, emek ve meslek örgütleri, siyasal yapılar, demokratik kitle örgütleri temsilcileri ve işçiler katıldı. 29 Nisan 2018 Pazar günü Taksim Kazancı Yokuşu’nda buluşuldu. Anma etkinliği Taksim Kazancı yokuşu başında gerçekleşti. 1 Mayıs 1977’de katledilen dostlarımız için Taksim Kazancı […]

1 Mayıs günlerinde katılan emekçiler dün yapılan etkinliklerle anıldı.

İstanbul 1 Mayıs düzenleme komitesi tarafından gerçekleştirilen anma etkinliklerine, emek ve meslek örgütleri, siyasal yapılar, demokratik kitle örgütleri temsilcileri ve işçiler katıldı.

29 Nisan 2018 Pazar günü Taksim Kazancı Yokuşu’nda buluşuldu. Anma etkinliği Taksim Kazancı yokuşu başında gerçekleşti. 1 Mayıs 1977’de katledilen dostlarımız için Taksim Kazancı Yokuşu başında kurum temsilcileri konuşmalar yaptı. Yapılan konuşmalarda 1 Mayıs 77 katliamının faillerinin bulunmadığı vurgulandı.

İşçi sınıfının mücadele kararlılığı ve yaşama koşullarının olumsuzluklarının anlatıldığı etkinlik, konuşmalar, saygı duruşu ve karanfil bırakmayla sona erdi.

Kitle taksim istiklal caddesinde sloganlar atarak ve bildiri dağıtarak,1 Mayıs 1989’da katledilen Mehmet Akif Dalcı’yı anmak üzere Mehemet Akif’in vurulduğu Şişhane’deki yere geldi. Burada da konuşmalar yapıldı, saygı duruşunda bulunuldu ve karanfiller bırakıldı.

Ardından 1 Mayıs 1996’da Kadıköy’de katledilen Hasan Albayrak, Dursun Odabaş ve Yalçın Levent’i anmak için Kadıköy’de belediye parkı önünde anma ve konuşmalar yapıldı.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar