Taşeron kaldırılsın insanca yaşamak istiyoruz

Taşeron işçileri, dün Eskişehir’de düzenledikleri basın açıklaması ile taşeron sistemine karşı çıktı. DİSK Genel-İş sendikasının düzenlediği eylemde taşeron işçileri için kadro istendi. Genel-İş Sendikası tarafından düzenlenen eyleme sendika yöneticileri ve temsilcileri ile çeşitli kuruluşlarda çalışan taşeron işçileri katıldı.  ‘Taşeron kaldırılsın. Koşulsuz, Ayrımsız kadro’ yazılı pankart açtı, ‘Taşeron kaldırılsın insanca yaşamak istiyoruz’, ‘Kadro hakkımız, söke söke […]

Taşeron işçileri, dün Eskişehir’de düzenledikleri basın açıklaması ile taşeron sistemine karşı çıktı. DİSK Genel-İş sendikasının düzenlediği eylemde taşeron işçileri için kadro istendi.

Genel-İş Sendikası tarafından düzenlenen eyleme sendika yöneticileri ve temsilcileri ile çeşitli kuruluşlarda çalışan taşeron işçileri katıldı.  ‘Taşeron kaldırılsın. Koşulsuz, Ayrımsız kadro’ yazılı pankart açtı, ‘Taşeron kaldırılsın insanca yaşamak istiyoruz’, ‘Kadro hakkımız, söke söke alırız’ dövizleri taşındı.

Eylemde konuşma yapan DİSK Genel-İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan, taşeron işçiye kadro meselesinin politikaya malzeme yapılmaması gerektiğini belirterek şunları söyledi:
“Taşerona kadro meselesi seçim malzemesi yapılmamalıdır. Taşerona kadro meselesi politikaya malzeme yapılmamalıdır, alın teri ile oynanmamalıdır. İnsan emeğiyle oynanmamalıdır. Taşerona kadroyu biz her zaman talep ettik, ancak bugün söylenen biçimi ile değil. Özel statülü, özel sözleşmeli kadro ile değil. Bu kadro vermek değil. Biz ayrımsız, bu ülkede emek üreten ve taşerona mahkum edilen bütün arkadaşlarımıza, sadece kendi üyelerimize değil, ayrımsız herkese kadro istiyoruz. Kamu hizmeti ihaleye verilmez. Kamu için çalışan üyelerimizin, işçilerin alın terinin karşılığını, emeğinin karşılığını kamu vermelidir, araya karbon kağıdına, rantçılara, taşerona gerek yok. ”

Basın açıklamasının ardından çeşitli sloganlar atıldıktan sonra eyleme son verildi.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar