ABD BaşkanıTrump, Filipinler’de protesto edildi

Dün yapılan ASEAN 31. Liderler Zirvesi töreni, anti-emperyalist gösteriyle protesto edildi. Polis göstericilere saldırdı, gözaltına alınanlar oldu. ABD Başkanı Trump, Filipinler’de protestoyla karşılandı. Göstericiler Filipinlerdeki toplantıyı “Trump, emperyalist ABD hükümetinin CEO’usudur ve biliyoruz ki burada olmasının sebebi Filipinler ve ABD arasında adil olmayan bir anlaşmayı zorlamaktır” şeklinde açıklayarak protesto etti. ABD başkanı Trump ve 21 […]

Dün yapılan ASEAN 31. Liderler Zirvesi töreni, anti-emperyalist gösteriyle protesto edildi. Polis göstericilere saldırdı, gözaltına alınanlar oldu. ABD Başkanı Trump, Filipinler’de protestoyla karşılandı.

Göstericiler Filipinlerdeki toplantıyı “Trump, emperyalist ABD hükümetinin CEO’usudur ve biliyoruz ki burada olmasının sebebi Filipinler ve ABD arasında adil olmayan bir anlaşmayı zorlamaktır” şeklinde açıklayarak protesto etti.

ABD başkanı Trump ve 21 Asya ülkesi devlet ve hükümet başkanlarının katıldığı Manila’da ki toplantı, anti-emperyalist protesto gösterilerine sahne oldu. Birçok sol örgütün katıldığı gösteride ABD bayrakları yakıldı, polisle göstericiler arasında çatışmalar yaşanırken bir kısım gösterici gözaltına alındı.

Sputnik haberine göre göstericiler “Trump’ı boykot edin”, “ABD’nin emperyalist savaş ve yağmalarına karşı koyun” yazılı pankartlar taşıdı.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar