‘Validebağ Korusu Hepimizin’ etkinliği

Validebağ Korusunda tehlikeli yapılaşma planından vazgeçilsin! İstanbul’un oksijen deposu Validebağ korusundaki 261 bin metrekarelik alanda, AKP iktidarı- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Üsküdar belediyesine tahsis edilmesi sonrasında yapılaşma çalışmaları gündeme geldi. Bugüne kadar korunun korunması için mücadele veren bölge halkı gönüllüleri ve doğa severler, korunun doğal yapısını tahrip edecek olan yapılaşmadan vazgeçilmesi için çalışıyorlar. Bu […]

Validebağ Korusunda tehlikeli yapılaşma planından vazgeçilsin!

İstanbul’un oksijen deposu Validebağ korusundaki 261 bin metrekarelik alanda, AKP iktidarı- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Üsküdar belediyesine tahsis edilmesi sonrasında yapılaşma çalışmaları gündeme geldi.

Bugüne kadar korunun korunması için mücadele veren bölge halkı gönüllüleri ve doğa severler, korunun doğal yapısını tahrip edecek olan yapılaşmadan vazgeçilmesi için çalışıyorlar. Bu amaçla doğaya sahip çıkan Validebağ Gönüllüleri ve Doğa İçin Sanat platformu, birlikte düzenleyecekleri sanat etkinliği ile Validebağ korusunda yapılaşmaya karşı bir direnç oluşturmak istiyor. Bu amaçla, Doğa İçin Sanat (DİS) platformu Şişli ilçesinden ve diğer ilçelerden taşıyacakları kitle ile koruda buluşma gerçekleştirecek.

18 Ekim 2020 günü saat 12.00 – 17.00 arasında ressamlar, müzisyenler bir araya geliyor. Sanatçılar ve doğanın yeşilin ve yaşam sürdüren canlıların korunmasını isteyen duyarlı yurttaşlar, Validebağ korusunu resmedecek ve şarkılarıyla koruda yapılaşmanın, İstanbul’a, doğaya ve yaşayan tüm canlılara vereceği zararları anlatacaklar.

Etkinliği düzenleyen oluşumlar, tüm doğa severleri etkinlikte buluşmaya çağırıyor.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar