FOTOĞRAF YARIŞMASI DAVETİ

DOĞA İÇİN SANAT DERNEĞİ “DOĞA TALANINA DUR DE ! ” FOTOĞRAF YARIŞMASI DAVETİ Farkında mısınız doğayı kaybediyoruz! Ormanların yok edilmesi, su kaynaklarının, denizlerin ve göllerin kirletilmesi, gübreleme adı altında toprağın kimyasallarla zehirlenmesi, madenciliğin yıkıcı zararları, HES’ler, JES’ler, otoyollar, limanlar, AVM’ler, konutlar derken giderek artan betonlaşma…! Tüm bunlar doğayı ve doğadaki canlıları her geçen gün daha […]

DOĞA İÇİN SANAT DERNEĞİ

“DOĞA TALANINA DUR DE ! ” FOTOĞRAF YARIŞMASI DAVETİ

Farkında mısınız doğayı kaybediyoruz!

Ormanların yok edilmesi, su kaynaklarının, denizlerin ve göllerin kirletilmesi, gübreleme adı altında toprağın kimyasallarla zehirlenmesi, madenciliğin yıkıcı zararları, HES’ler, JES’ler, otoyollar, limanlar, AVM’ler, konutlar derken giderek artan betonlaşma…! Tüm bunlar doğayı ve doğadaki canlıları her geçen gün daha da tehdit ediyor…

Rant uğruna doğa yağmalanıyor ve yok ediliyor!  Bunları görüyor, duyuyor ve hissediyoruz! Doğanın önemini biliyoruz, ancak doğal yaşamın korunması için kamuoyunda farkındalık yaratmak adına yeterince duyarlılık ve mücadele içinde miyiz?

Doğa için Sanat Derneği olarak bizim misyonumuz, rant için talan edilen doğanın önemine dair kamuoyunda farkındalık yaratmak. Bu amaçla konusu “DOĞA TALANI” olan bir Fotoğraf Yarışması düzenliyoruz.

Yarışmamız İFSAK’ın destekleriyle organize edilmektedir. Etkinliğe son katılım tarihi:  21 Temmuz 2021

Jüri toplantısı tarihi:  26 Temmuz 2021

Sonuçların açıklanması :  31 Temmuz 2021 tarihinde  info@dogaicinsanat.org  web sitesinden ilan edilecek; ayrıca kazanan katılımcılara sonuçlar telefon ve/veya e-posta yoluyla bildirilecektir.

Pandemi koşullarına bağlı olarak 19 Ağustos 2021’de katılımcılara plaket ve katılım belgelerinin sunulacağı özel bir etkinlik düzenlenecek ve sergileme yapılacaktır.

 

JÜRİ:

Özhan ÖZDE – İFSAK Yönetim Kurulu Üyesi, İFSAK Gezi Birimi Koordinatörü.

Gültekin ALKURT – İFSAK Yönetim Kurulu Üyesi, İFSAK Arşiv ve Kütüphane Birimi Koordinatörü.

Tania SİSA – İFSAK Yönetim Kurulu Üyesi, İFSAK Üye İlişkileri Birimi Koordinatörü.

Fethi KINAŞ – Doğa Fotoğrafçısı, Aktivist.

Aysun AKYÜZ – Yönetmen.

Süleyman KARAN – DİSDER Başkan Yardımcısı, Gazeteci- Yayıncı.

Buket KARADEMİR – Belgesel Yönetmeni.

ÖDÜLLER:

İlk üç dereceyi alan katılımcılara tercih ettikleri sanat dalında pandemi sonrası (resim, heykel, senaryo yazımı, drama ve oyunculuk, sanat tarihi vb.) iki kur (altı ay süreli) eğitim.

Mansiyon alan katılımcılara, tercih ettikleri sanat dalında bir kur (üç ay süreli) eğitim olanağı sağlanacaktır.

Doğa İçin Sanat Derneği”

 

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar