İş cinayeti hız kesmiyor: İki madenci yaşamını yitirdi

Bu kez acılı haber Antalya’dan geldi. İki maden işçisi metan gazından zehirlenerek yaşamını kaybetti. İş cinayeti, Antalya Kemer ilçesi Ovacık semtinde bulunan Balyak Madencilik tünelinde yaşandı. İki madenci 900 metre aşağıda metan gazı yoğunluğunda zehirlenerek yaşamını yitirdi. Ölümlü iş kazasının yaşandığı olayda, yaşamlarını yitiren maden işçileri 39 yaşındaki Levent Korkmaz ve 36 yaşındaki Esen Çavuş […]

Bu kez acılı haber Antalya’dan geldi. İki maden işçisi metan gazından zehirlenerek yaşamını kaybetti.

İş cinayeti, Antalya Kemer ilçesi Ovacık semtinde bulunan Balyak Madencilik tünelinde yaşandı. İki madenci 900 metre aşağıda metan gazı yoğunluğunda zehirlenerek yaşamını yitirdi.

Ölümlü iş kazasının yaşandığı olayda, yaşamlarını yitiren maden işçileri 39 yaşındaki Levent Korkmaz ve 36 yaşındaki Esen Çavuş idi.

Soma katliamının 3. yıl dönümünü birkaç gün önce yaşamış ve madenlerde işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin yetersizliği, denetimsizlik ve çalışma koşullarının gerilikleri tekrar hatırlanmıştı.

Dün akşam saatlerinde yapılan ihbar üzerine maden ocağına gelen kurtarma ekipleri, maden tüneline hava bastıktan sonra metan gazı etkisi sonucu yaşamını yitiren işçilerin bedenlerini çıkardı. Yaklaşık 10 işçinin de o esnada madende çalıştığı ancak onların bir zarar görmediği anlaşıldı. Herhangi bir göçük veya patlamanın yaşanmadığının belirtildiği olayda, inceleme ve soruşturma devam ediyor.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar