Ardahan-Posof’ta ‘AKP teşkilatı liste gönderiyor, ona göre işe alımlar yapılıyor’

Ardahan’ın Posof ilçesinde AKP’in belediye başkanlığını almasından sonra, İŞKUR aracılığıyla yapılan işe alımlarda usulsüzlük yapıldığı iddiaları gündeme geldi. Kaymakamlık, okul, hastane, öğretmenevi, halk eğitim merkezi, kütüphane, anaokulu, müftülük gibi kurumlara yapılan işe alım listesinde 65 yaş üstü kişilerin de yer aldığı belirtildi. Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in haberine göre, CHP Posof İlçe Başkanı Erkan Ocak, “AKP kendine […]

Ardahan’ın Posof ilçesinde AKP’in belediye başkanlığını almasından sonra, İŞKUR aracılığıyla yapılan işe alımlarda usulsüzlük yapıldığı iddiaları gündeme geldi.

Kaymakamlık, okul, hastane, öğretmenevi, halk eğitim merkezi, kütüphane, anaokulu, müftülük gibi kurumlara yapılan işe alım listesinde 65 yaş üstü kişilerin de yer aldığı belirtildi. Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in haberine göre, CHP Posof İlçe Başkanı Erkan Ocak, “AKP kendine göre, istediği kişileri İŞKUR üzerinden işe koyuyor. Seçim vaadini bu gibi usulsüzlüklerle yerine getiriyor. Genç nüfusun çoğunlukta olduğu bir yerde gençler işsiz, emekliler çalışıyor” diye konuştu.

‘AKP TEŞKİLATI LİSTE GÖNDERİYOR ONA GÖRE ALIMLAR YAPILIYOR’

CHP İlçe başkanı Erkan Ocak, aralarında kaymakamlığın da olduğu çok sayıda kurumdaki usulsüzlük iddiasına ilişkin ‘Seçim vaadini bu gibi usulsüzlüklerle yerine getiriyorlar’ dedi. İŞKUR üzerinden resmi kurumlara alınanların listesini Posof Kaymakamlığından aldığı aktarıldı. Listede emekli ve esnaf olan 65-70 yaşındaki kişilere istihdam alanı yaratılmasına tepki gösteren Ocak, “Elimdeki liste resmi bir liste. Bu listedeki isimlerin bazıları 65 yaş üstü. Bir  çoğu emekli veya memur eşleri. Yapılan şey doğru değil. Burası genç nüfusun yoğunlukta olduğu bir ilçedir. Gençler iş bulamadığı için göç ediyor. Torunun çalışacağı yerde ninesi çalışıyor. Partizanlık yapılıyor. Bu durum İŞKUR’un işini doğru yapmadığını ortaya koyuyor. AKP teşkilatı liste gönderiyor ona göre alımlar yapılıyor. Ellerini vicdanlarına koymuyorlar. İşi hak edene vermiyorlar” ifadelerini kullandı.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar