Yunanistan’da denizcilerden iki günlük uyarı grevi

Yunanistan’da hükümetin kemer sıkma önlemlerine karşı denizciler iki günlük greve çıktı. Deniz seferleri iki gün aksayacak. Yunanistan Denizciler Federasyonu (PNO) tarafından yapılan açıklamada, bugün ve yarın ülkedeki denizcilerin greve gideceği bildirildi. Denizcilerin greve gitmesiyle yolcu ve yük seferleri iki gün boyunca gerçekleşmeyecek. PNO, Yunanistan hükümetinin kreditörleriyle gerçekleştirdiği ek kemer sıkma önlemlerine ilişkin ön anlaşmanın geri […]

Yunanistan’da hükümetin kemer sıkma önlemlerine karşı denizciler iki günlük greve çıktı. Deniz seferleri iki gün aksayacak.

Yunanistan Denizciler Federasyonu (PNO) tarafından yapılan açıklamada, bugün ve yarın ülkedeki denizcilerin greve gideceği bildirildi. Denizcilerin greve gitmesiyle yolcu ve yük seferleri iki gün boyunca gerçekleşmeyecek.

PNO, Yunanistan hükümetinin kreditörleriyle gerçekleştirdiği ek kemer sıkma önlemlerine ilişkin ön anlaşmanın geri alınması gerektiği ileri sürdü.

Yunan hükümeti “kurtarma paketi” çerçevesinde yeni kredi diliminin serbest bırakılması için 2019 ve 2020 yılları için emeklilik maaşları ve vergi muafiyeti tavan sınırını düşürecek ek kemer sıkma önlemleri almayı kabul etmişti. Denizciler federasyonu işte bu karara karşı çıkıyor.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar