Sezen Aksu’dan Açlık grevi için duyarlılık çağrısı: “Bu sese kulak verin!”

Ses sanatçısı Sezen Aksu işlerine geri dönmek için açlık grevi sürdüren akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için çağrıda bulundu. Sanatçı Sezen Aksu, darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL uygulaması kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararnameler (KHK) ile ihraç edilen ve 62 gündür açlık grevinde olan akademisyenler için açıklama yaptı. Aksu, “İşimi geri istiyorum” diyerek başlattıkları […]

Ses sanatçısı Sezen Aksu işlerine geri dönmek için açlık grevi sürdüren akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için çağrıda bulundu.

Sanatçı Sezen Aksu, darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL uygulaması kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararnameler (KHK) ile ihraç edilen ve 62 gündür açlık grevinde olan akademisyenler için açıklama yaptı.

Aksu, “İşimi geri istiyorum” diyerek başlattıkları açlık grevinin 62. gününü geride bırakan N.Gülmen ve S.Özakça için “seslerine kulak veriniz” çağrısını yaptı.

Hayatlarından Vazgeçiyorlar” başlığıyla sezenaksu.com.tr ‘de yayımlanan açıklama şöyle;

“Bu ülkenin büyük zorluklarla yetişmiş iki genç öğretmeni Nuriye Gülmen ve Semih Özakça 60 gündür açlık grevindeler. Hayatlarından vazgeçiyorlar. Hiçbir fikrî ayrılığın ve fikirsel mücadelenin bedeli hayat olamaz. Kendimize ve birbirimize vereceğimiz en temel hak, yaşamak ve yaşatmak. Gözümüzün önünde eriyip giderlerse, bu günahtan hangimiz azade kalabiliriz?

Bu ülkenin yönetimine talip olmuş ve görevlendirilmiş bütün yetki sahiplerinden rica ediyorum: Lütfen bir dinleyiniz, seslerine kulak veriniz…Sezen Aksu”

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar