Gazetecilerin dayanışma eylemine 46 yıl ceza istendi

Kapatılan Özgür Gündem gazetesiyle dayanışmak için ‘Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği’ yapan gazetecilere savcı, 46 yıl hapis cezası istedi. Kapatılan Özgür Gündem gazetesi dayanışma amacıyla başlatılan “Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği” kampanyasına katılan gazeteciler Ayşe Düzkan, Hüseyin Aykol, Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Bektaş ve Ragıp Duran, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Duruşmaya yargılanan gazeteciler […]

Kapatılan Özgür Gündem gazetesiyle dayanışmak için ‘Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği’ yapan gazetecilere savcı, 46 yıl hapis cezası istedi.

Kapatılan Özgür Gündem gazetesi dayanışma amacıyla başlatılan “Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği” kampanyasına katılan gazeteciler Ayşe Düzkan, Hüseyin Aykol, Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Bektaş ve Ragıp Duran, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Duruşmaya yargılanan gazeteciler katılmazken, avukatları hazır bulundu.

Duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, eski Eş Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Aykol için “terörle mücadele de yer alanları hedef göstermek” gerekçesi ile 3 yıla kadar, “örgüt propagandası yapmak” gerekçesi ile 13 yıla kadar ceza istedi. Mütalaa da gazeteciler Ragıp Duran, Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Bektaş ve Ayşe Düzkan için ise “örgüt propagandası yapmak” gerekçesi ile 7’şer buçuk yıl ceza talebinde bulundu.

Duruşma 21.06.2017 tarihine ertelendi.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar