Tutuklu Boğaziçili öğrencilerinin ailelerinden duruşmaya çağrı

Boğaziçi Üniversitesinde “Afrin lokumu” dağıtanlara karşı “Katliamın lokumu olmaz” diyerek müdahale ettikleri için tutuklanan Boğaziçi üniversitesi öğrencilerinin duruşması yarın 09.30 da Çağlayan Adliyesi’nde görülecek. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hedef göstermesi ile tutuklanan öğrencilerin aileleri, demokratik hak mücadelesine duyarlı herkesi Çağlayan’a duruşmaya katılmaya çağırdı. Yargılanan üniversitelilerin aileleri yaptıkları açıklamada “Tüm demokratik kamuoyunu bizimle birlikte olmaya, gençlerin eğitim […]

Boğaziçi Üniversitesinde “Afrin lokumu” dağıtanlara karşı “Katliamın lokumu olmaz” diyerek müdahale ettikleri için tutuklanan Boğaziçi üniversitesi öğrencilerinin duruşması yarın 09.30 da Çağlayan Adliyesi’nde görülecek.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hedef göstermesi ile tutuklanan öğrencilerin aileleri, demokratik hak mücadelesine duyarlı herkesi Çağlayan’a duruşmaya katılmaya çağırdı.

Yargılanan üniversitelilerin aileleri yaptıkları açıklamada Tüm demokratik kamuoyunu bizimle birlikte olmaya, gençlerin eğitim ve öğrenim haklarına sahip çıkmaya çağırıyoruz diyerek yarınki duruşmaya çağrı yaptı. Sendika62.org haberine göre, ailelerin çağrısı şöyle:

Bizler Tutuklu ve yargılanan Boğaziçili öğrencilerin aileleriyiz

Çocuklarımız yaklaşık 3 aydır özgürlüklerinden, üniversitelerinden, arkadaşlarından ve öğrenim haklarından mahrum bırakılmışlardır.

Bizler aileler, kamuoyu olarak çocuklarımızın tutukluluk gerektirecek bir durumlarının olmadığını çok iyi biliyoruz. Dünyanın her yerinde barış talebi onurlu bir taleptir ve bırakın yargılamayı büyük bir onuru hak eder.

6 Haziran 2018 günü saat 9.30’’da Boğaziçili gençlerin yargılanmasına Çağlayan Adliyesinde başlanacaktır.

Aileler olarak tüm demokratik kamuoyunu bizimle birlikte olmaya, gençlerin eğitim ve öğrenim haklarına sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Saygılarımızla

 

emek.org.tr

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar