Emeklilerden Flormar direnişine coşkulu destek

21.günü geride bırakan Flormar kozmetik işçi direnişine, Emekliler Dayanışma Sendikası ve Tüm Emekli Sendikası üyeleri tarafından destek ziyareti yapıldı. Flormar kozmetik fabrikasında sendikalı ve Toplu İş sözleşmesi yaparak insanca koşullarda çalışmak isteyen 120 işçi işten çıkarılmıştı. Sendika düşmanı işverenin tutumuna karşı Petrol-İş sendikası ve işçiler direniş başlatmıştı. İşten çıkarılan grupta 83 kadın işçi bulunuyor. Yani […]

21.günü geride bırakan Flormar kozmetik işçi direnişine, Emekliler Dayanışma Sendikası ve Tüm Emekli Sendikası üyeleri tarafından destek ziyareti yapıldı.

Emekliler Flormar işçi direnişine destek verdi.

Flormar kozmetik fabrikasında sendikalı ve Toplu İş sözleşmesi yaparak insanca koşullarda çalışmak isteyen 120 işçi işten çıkarılmıştı. Sendika düşmanı işverenin tutumuna karşı Petrol-İş sendikası ve işçiler direniş başlatmıştı. İşten çıkarılan grupta 83 kadın işçi bulunuyor. Yani direniş kadın ağırlıklı özellik taşıyor.

Bugün itibariyle direnişin 22. Günüdür. Bugüne kadar birçok emek ve meslek örgütü, devrimci, demokrat ve sosyalist siyasi yapı temsilcileri direniş yerine gelerek dayanışma ziyareti gerçekleştirdi. Farklı yerlerdeki Flormar kozmetik satış mağazaları önünde basın açıklamaları gerçekleştirerek boykot çağrıları yapılıyor.

Dün de Emekliler Dayanışma Sendikası genel merkez ve EDS Avcılar temsilciliği ile Tüm Emekliler Sendikası Kadıköy şubesi üyesi emekliler, İstanbul’un değişik semtlerinden gelerek Flormar direnişine destek verdiler.

 

İşçilerin coşkuyla karşıladığı emekliler ziyaretinde yapılan konuşmalarda direnişin nedenleri açıklandı. Emekliler Dayanışma Sendikası sözcüsü Mahinur Şahbaz yaptığı konuşmada AKP iktidarının ve patronların emekçiler üzerindeki sömürücü politikaları ve hak gaspları eleştirildi. Flormar fabrikası işçilerinin en doğal hakkı olan sendikal hakkın gasp edilmesinin kabul edilemeyeceği ve bir an önce işten çıkarılan işçilerin işlerine geri dönmesi ve sendikanın tanınması gerektiği ifade etti. Direniş desteklediklerini açıklayan Şahbaz, işçilere ve sendikaya başarılar dileyerek, emeklilerin Flormar işçi direnişinin yanında olduğunu açıkladı.

Emekliler işçilerle birlikte halaylar çekerek direniş yerine coşku kattı.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar