ACIMIZ ÇOK BÜYÜK!

Acımız çok büyük! Öfkemiz çok büyük! Dostlarımızın acısını paylaşıyoruz. “Maden işçilerinin yiğit önderi, genel başkanımız, her şeyimiz Tahir Çetin’i ve önderimiz, haysiyet abidemiz, canımız Ali Faik’imizi kaybettik.” Sendika tarafından duyurulan kaza haberi emek cephesinde üzüntü ve öfke yarattı. Bağımsız Maden İş Genel Başkanı Tahir Çetin ile maden işçisi Ali Faik İnter, Ankara’dan dönüş yolunda geçirdikleri […]

Acımız çok büyük! Öfkemiz çok büyük!

Dostlarımızın acısını paylaşıyoruz.

“Maden işçilerinin yiğit önderi, genel başkanımız, her şeyimiz Tahir Çetin’i ve önderimiz, haysiyet abidemiz, canımız Ali Faik’imizi kaybettik.”

Sendika tarafından duyurulan kaza haberi emek cephesinde üzüntü ve öfke yarattı.

Bağımsız Maden İş Genel Başkanı Tahir Çetin ile maden işçisi Ali Faik İnter, Ankara’dan dönüş yolunda geçirdikleri trafik kazasında yaşamlarını kaybetti.

Uyar Madencilik’ten alamadıkları tazminatları ve  örgütlenme mücadelesi içindeki Somalı madenciler, 4 Temmuz günü aileleriyle birlikte otobüsle Ankara’ya gelmişlerdi. Ankara girişinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın önünde eylem yapacakları gerekçesiyle polis tarafından durdurularak kente girişine izin verilmemişti. Kente girişleri engellenen madencilerden oluşan 5 kişilik heyet ise önce Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yetkilileri, ardından AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ile görüşme yaptı.

Görüşmelerde sorunun çözümü bulamayan, yine oyalanan ve ileri bir tarihte inceleyip tekrar bakılacak yanıtı alan madenciler Soma’ya geri dönme kararı almışlardı.

Bugün sabah saatlerinde Manisa’nın Kırkağaç ilçesi yakınlarında aracın takla atması sonrası Bağımsız Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Tahir Çetin ile Ali Faik İlter hayatını kaybetti.

İşçi sınıfının ve Somalı madencilerin, sendikanın, ailelerin ve dostların acısını paylaşıyoruz.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar