Haklarını alamayan TOKİ işçileri kendilerini Meclis’in demirlerine zincirledi

TOKİ işçileri 2 yıldır süren hak arama mücadelelerinde seslerini AKP iktidarına duyurmak ve haklarını almak amacıyla bugün kendilerini Meclisin kapılarına zincirledi. Ankara Mamak ilçesi Gülseren Mahallesi’ndeki TOKİ inşaatında çalışan işçiler 2 yıldır süren hak arama mücadelelerinde seslerini iktidara duyuramadıkları için bugün kendilerini Meclisin kapılarına zincirledi. Önceki gün yaptıkları eylemin ardından gözaltına alınıp bırakılan işçiler bugün […]

TOKİ işçileri 2 yıldır süren hak arama mücadelelerinde seslerini AKP iktidarına duyurmak ve haklarını almak amacıyla bugün kendilerini Meclisin kapılarına zincirledi.

Ankara Mamak ilçesi Gülseren Mahallesi’ndeki TOKİ inşaatında çalışan işçiler 2 yıldır süren hak arama mücadelelerinde seslerini iktidara duyuramadıkları için bugün kendilerini Meclisin kapılarına zincirledi.

Önceki gün yaptıkları eylemin ardından gözaltına alınıp bırakılan işçiler bugün öğlen yaptıkları eylemin ardından tekrar gözaltına alındılar. Yüzlerce işçi arkadaşları adına gelip eylem yapan işçiler yerlerde sürüklenerek gözaltına alındı.

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer eyleme destek vererek “Mamak Gülseren TOKİ inşaatında çalışan işçiler 4 aydır eylem yapıyorlar ve seslerini duyurmaya çalışıyorlar. 2 yıldır hak ettikleri alacaklarını almak için her türlü yolu denemeye çalışıyorlar ama bir türlü seslerini duyuramadılar. Bu süre içinde dava aşamasında 2 kere hakim değişikliği oldu. Tüm görüşmelerinde kapılar yüzlerine kapandı. En son da bugün seslerini duyurabilmek için kendilerini Meclis’in demirlerine kelepçelediler. Bizler seslerini duyuyoruz, sorunlarını biliyoruz. Bizim de mücadelemiz ve bundan sonraki çabamız, duymayan kulakların bu haklı talebin bir an önce hayata geçmesi için gereğinin yapılmasıdır.” dedi.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar