TÜPRAŞ’ta Toplu İş Sözleşmesi imzalandı

Petrol-İş sendikası ile Koç holdinge ait TÜPRAŞ arasında beş aydır süren toplu iş sözleşmesi, işçilerin tepki eylemleri sonucunda imzalandı. Toplantıya TÜPRAŞ yönetimi, Petrol-İş Genel Merkezi ile dört şube yönetimleri katıldı. Aliağa, Kocaeli, Kırıkkale ve Batman şube başkanları ile temsilciler katıldı. Aliağa’daki işçiler toplantının sonucunu, fabrikada hep birlikte bekledi. Petrol-İş Aliağa şubesi ise yapılan sözleşmeye, daha […]

Petrol-İş sendikası ile Koç holdinge ait TÜPRAŞ arasında beş aydır süren toplu iş sözleşmesi, işçilerin tepki eylemleri sonucunda imzalandı.

Toplantıya TÜPRAŞ yönetimi, Petrol-İş Genel Merkezi ile dört şube yönetimleri katıldı. Aliağa, Kocaeli, Kırıkkale ve Batman şube başkanları ile temsilciler katıldı. Aliağa’daki işçiler toplantının sonucunu, fabrikada hep birlikte bekledi. Petrol-İş Aliağa şubesi ise yapılan sözleşmeye, daha ileri haklar ileri sürmesinde ısrar etmesi nedeniyle onay vermedi.

Mazeret izinleri ile çalışma sistemini düzenleyen maddelerde değişikliğe gitmek isteyen ve iki yıl olan TİS süresini üç yıla çıkarmak isteyen TÜPRAŞ yönetimi, işçilerin ve sendikanın kararlı tutumu ile bu taleplerinden geri adım attı.

Ücret zammı ilk altı ay için yüzde 9, ikinci ve üçüncü 6 aylar için enflasyon oranı ile dördüncü 6 ay için de enflasyon artı 0,5 puan olarak belirlendi.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar