Suruç’ta katledilenler anıldı

  6 yıl önce 20 Temmuz günü Suruç’ta İŞİD katilleri tarafından katledilen 33 devrimciyi saygıyla anıyoruz.   İŞİD katliamının 6. Yıldönümünde birçok ilde anmalar yapıldı. Polis anma eylemlerine saldırırken, gözaltına alınan çok sayıda insan sonradan serbest bırakıldı. Gözaltında bulunanların da gün içerisinde serbest bırakılması bekleniyor. Suruç Katliamı, 6. yıldönümünde İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da yapılan […]

 

6 yıl önce 20 Temmuz günü Suruç’ta İŞİD katilleri tarafından katledilen 33 devrimciyi saygıyla anıyoruz.

 

İŞİD katliamının 6. Yıldönümünde birçok ilde anmalar yapıldı. Polis anma eylemlerine saldırırken, gözaltına alınan çok sayıda insan sonradan serbest bırakıldı. Gözaltında bulunanların da gün içerisinde serbest bırakılması bekleniyor.

Suruç Katliamı, 6. yıldönümünde İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da yapılan eylemlerin yanı sıra Dersim’de, Rize-Fındıklı’da, Bodrum’da, Suruç’ta Amara Kültür Merkezi’nde, Çanakkale’de ve Eskişehir’de anma programları yapıldı.

Anmalarda İŞİD katliamı lanetlendi. Konuşmalarda Suruç katliamı sonrasında adaletin sağlanamadığı  ve  33 Düş yolcusunun düşlerine sahip çıkıldığı vurgulandı.

Şanlıurfa Barosu, Suruç’ta 33 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırının 6. yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada “Bu katliamda sorumluluğu bulunan, önlenebilir bir saldırının gerçekleşmesinde ihmali bulunan herkesin yargılanması gerekirken bu mümkün olmamış ve adalet beklentileri sonuçsuz kalmıştır” denildi.

 

 

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar