Metal işçisi MESS dayatmasına karşı mücadeleyi yükseltiyor

Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde ücretlere %3.2 oranında zam öngören ve 3 yıllık sözleşme dayatan MESS’e karşı metal işçisinin kararlı tavrı yaygınlaşıyor. DİSK Birleşik Metal İş üyeleri vardiya dönüşümlerinde ve molalarda sürekli olarak kitlesel tepki eylemleri düzenliyordu. Fazla mesai çalışmalarına da kalmayan işçilerin eylemi yayılmaya başladı. Osmaneli metal işçileri kararlı Toplu sözleşme komisyonu eylem kararları almış […]

Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde ücretlere %3.2 oranında zam öngören ve 3 yıllık sözleşme dayatan MESS’e karşı metal işçisinin kararlı tavrı yaygınlaşıyor.

DİSK Birleşik Metal İş üyeleri vardiya dönüşümlerinde ve molalarda sürekli olarak kitlesel tepki eylemleri düzenliyordu. Fazla mesai çalışmalarına da kalmayan işçilerin eylemi yayılmaya başladı.

Osmaneli metal işçileri kararlı

Toplu sözleşme komisyonu eylem kararları almış bulunuyor. Bir eylem takvimi ile kararlarını açıklayan sendika ve işçiler, bu kararlar ışığında fazla mesaiye kalınmayacak, Yarın ve her cuma günü vardiya girişlerinde servislerden işyerine kadar yürüyüş eylemi yapılarak talepler dile getirilecek.

Ayrıca MESS e bağlı işyerlerinde basın açıklamaları yapılacak.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar