İnşaat işçileri alacakları için direnişe başladı

Torunlar GYO’da işçilerin yaşadığı haksızlık ve sorunlar bitmiyor. İnşaat-İş Sendikası üyesi bir grup işçi, ücretleri ödenmediği gerekçesiyle, Torunlar GYO’nun Eyüp’teki 5. Levent proje satış ofisi önünde eyleme başladı. İşçilerin ücretleri ödenmediği gibi, şantiyede kaldıkları yerden de dışarı atıldılar. Yemek fişleri ellerinden alınan sendika üyesi altı işçi, bir şirket yetkilisi tarafından da tehdit edildi. İşçi direnişi […]

Torunlar GYO’da işçilerin yaşadığı haksızlık ve sorunlar bitmiyor.

İnşaat-İş Sendikası üyesi bir grup işçi, ücretleri ödenmediği gerekçesiyle, Torunlar GYO’nun Eyüp’teki 5. Levent proje satış ofisi önünde eyleme başladı.

İşçilerin ücretleri ödenmediği gibi, şantiyede kaldıkları yerden de dışarı atıldılar. Yemek fişleri ellerinden alınan sendika üyesi altı işçi, bir şirket yetkilisi tarafından da tehdit edildi.

İşçi direnişi bugün öğle saatlerinde, İstanbul Mecidiyeköy’de Ali Sami Yen arsasına yapılan ve asansörün düşmesiyle 10 işçinin yaşamını yitirdiği Torun Center’a bağlı Eyüp’teki 5. Levent inşaat sahasında başladı.

Sendikadan yapılan açıklamada tehditlere ve haksızlıklara izin vermeyeceklerini, bugün başlatılan direnişte haklarını alıncaya dek direnişi sürdürecekleri belirtildi.

 

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar