“Haksız, Hukuksuz İhraçlara Son!”

KHK ile işten atılan emekçiler, dün de İstanbul Bakırköy Özgürlük meydanında ve Kadıköy’de “Haksız Hukuksuz İhraçlara Son! İşimizi Geri İstiyoruz” talebiyle eylemini sürdürdü. İçlerinde öğretmen, vergi memuru, doktor, belediye memuru, hemşire ve akademisyenlerin ve olduğu KHK ile işlerinden ihraç edilen emekçiler, 55 haftadır sürdürdükleri eylemlerine dün de devam etti. Eylemler KESK Şubeler platformu tarafından koordine […]

KHK ile işten atılan emekçiler, dün de İstanbul Bakırköy Özgürlük meydanında ve Kadıköy’de “Haksız Hukuksuz İhraçlara Son! İşimizi Geri İstiyoruz” talebiyle eylemini sürdürdü.

İçlerinde öğretmen, vergi memuru, doktor, belediye memuru, hemşire ve akademisyenlerin ve olduğu KHK ile işlerinden ihraç edilen emekçiler, 55 haftadır sürdürdükleri eylemlerine dün de devam etti. Eylemler KESK Şubeler platformu tarafından koordine ediliyor.

OHAL KHK sı ile işlerinden ihraç edilen emekçilerin, işlerine geri dönme talepli eylemleri 55 haftadır devam ediyor.

İşimize sahip çıkmak için alanlardayız” diyen emekçiler, “teslimiyeti değil, direnişi seçiyoruz” anlayışıyla işlerini geri almak için direndiklerini ifade ediyorlar.

Meydanlarda oturma eylemini sürekli olarak gerçekleştiren emekçiler, emek kamuoyundan destek istiyor. Başlattıkları imza kampanyasına ve sosyal medya çalışmalarına gelecek olan destekler onların mücadelesinde önemli ve bu yönde de destek çağrıları yapıyorlar.

Eylemlerine haftanın dört gününde Bakırköy, Kadıköy ve Kartal ilçelerinde, aynı anda ve eş zamanlı olarak kararlılıkla devam ediyorlar.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar