Flormar işçileri boykot için destek istiyor

Sendika hakkını kullandıkları için işten çıkarılan  127 Flormar Kozmetik işçisinin eylemleri devam ediyor. İşçiler Kadıköy’de Flormar mağazası önünde taleplerini dile getiriken, kadın tüketicilere ve emek kamuoyuna  #FlormarVeYvesRochereBoykot desteği istedi. Şu an 96 kadın ve lgbti+ örgütü bu destek çağrısına katılıyor. Çalışma koşullarının kötü olmasının yanısıra, mobbing baskılarının da sürdüğü ve sendika hakkını kullandıkları için çalışma […]

Sendika hakkını kullandıkları için işten çıkarılan  127 Flormar Kozmetik işçisinin eylemleri devam ediyor.

İşçiler Kadıköy’de Flormar mağazası önünde taleplerini dile getiriken, kadın tüketicilere ve emek kamuoyuna  #FlormarVeYvesRochereBoykot desteği istedi. Şu an 96 kadın ve lgbti+ örgütü bu destek çağrısına katılıyor.

Çalışma koşullarının kötü olmasının yanısıra, mobbing baskılarının da sürdüğü ve sendika hakkını kullandıkları için çalışma hakları çiğnenen işçiler, işe iade edilene kadar direnişlerini sürdürmeye kararlı.

Flormar kozmetik ve ortağı Fransız Yves Rochere şirketi işçi haklarını çiğnemeye devam ediyor. Yargı ve SGK gibi devlet kurumları, bu hukuksuz durumu görmezden geliyor. İşçilerden, sendika ve meslek örgütlerinden, dayanışma içinde olan emek dostlarından başka hiç kimse işçilerin yanında değil.

İşçiler iki ayı geride bırakan direnişleri için kadınları ve emek örgütlerini emek dostlarını dayanışma için birlikte davranmaya davet ediyor.

Flormar işçisi ve Petrol-İş sendikası haklı direnişini kazanmak istiyor

Ulusal ve uluslararası tekel olan Yves Rochere ve Flormarın karşısında önemli bir hak mücadelesi sürdüren işçiler ve sendika, direnişi zaferle sonuçlandırmak arzusunda. O nedenle kararlı biçimde direnişi sürdürüyor.

Kadıköy’de eylem yapan işçiler, destek veren kadın örgütleri, emek örgütleri, BOYKOT çağrısını yinelemek ve kararlı olduklarını göstermek için bir araya geldi.

Flormar işçileri kadın tüketicilere seslendi ve somut bir çağrı yaparak Flormar ve YvesRocher ürünleri için BOYKOT desteği istedi.

Geçtiğimiz günlerde Flormar patronu 7 işçiyi, direnişteki arkadaşlarına el salladıkları için işten çıkararak çirkin yüzünü bir kez daha göstermişti.

İşçiler ve sendika kararlı biçimde direnişi sürdürürken, emek örgütleri ve emekten haktan hukuktan yana emek dostlarının dayanışma içinde daha güçlü bir biçimde kendilerini göstermelerinin önemi büyüktür.. O nedenle yeni dayanışma eylemlerinin Flormar direnişinin kazanmasına katkısı olacağı da açıktır.

Emek.org.tr olarak haklı Flormar direnişinin yanında olduğumuzu bir kez daha açıklıyoruz.

emek.org.tr

 

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar