Avcılar Belediyesi’nde çalışıyorum maaşlarımı alamıyorum, açım

Birden fazla aylık ücretleri ödenmeyen Avcılar Belediyesi işçileri, belediye önünde “maaş kuyruğu” oluşturarak protesto eylemi yaptı. Aylardır maaşları düzensiz ödenen Avcılar Belediyesi işçileri, belediye önünde “maaş kuyruğu” eylemi yaptı. “Açlık ve sefalet Avcılar işçisinin kaderi olamaz” pankartını açan Belediye-İş Sendikası üyesi işçiler, “Avcılar Belediyesi’nde çalışıyorum maaşlarımı alamıyorum, açım” dövizleri taşıdı. Eylemin sonuna kadar “Hak hukuk […]

Birden fazla aylık ücretleri ödenmeyen Avcılar Belediyesi işçileri, belediye önünde “maaş kuyruğu” oluşturarak protesto eylemi yaptı.

Aylardır maaşları düzensiz ödenen Avcılar Belediyesi işçileri, belediye önünde “maaş kuyruğu” eylemi yaptı. “Açlık ve sefalet Avcılar işçisinin kaderi olamaz” pankartını açan Belediye-İş Sendikası üyesi işçiler, “Avcılar Belediyesi’nde çalışıyorum maaşlarımı alamıyorum, açım” dövizleri taşıdı.

Eylemin sonuna kadar “Hak hukuk adalet”, “İşçiler burada maaşlar nerede”, “Başkan şaşırma sabrımızı taşırma”, “Önce insan dediler, maaşları yediler” sloganlarını atan işçiler, davul ve kendi yaptıkları aletlerle gürültü eylemi yaptı.

Mezopotamya Ajansı haberine göre, eylem alanında çok sayıda polis bulundu.

İşçiler basının eylemlerini takip etmemesine tepki gösterdi. İşçiler, “Biz bütün gazete ve televizyonlara haber verdik. Geleceklerini söylediler. Patronlarından tehdit mi ediliyorlar da gelmiyorlar. Ankara duy sesimizi bu gelen işçinin ayak sesleri” şekline tepkilerini dile getirdi.

“Maaşlar ödenmezse eylemi geniş alanlara taşıyacağız”

Avcılar Belediyesi Fen İşleri’nde çalışanların 4 ay, güvenlikte çalışanların 7 ay, Park ve Bahçe İşlerinde çalışanların 4 ay ile Kültür ve Sosyal İşlerde çalışan işçilerin ise 8 aydır maaşları ödenmiyor. 14 gündür iş bırakan işçiler, belediyenin kendilerine, “Bütçemiz yok. Mayıs’ta hepsini ödeyeceğiz” dediğini aktardı. Maaşların ödenmemeye devam ettiği taktirde işçiler, eylemlerini daha geniş alanlara taşıyacaklarını söyledi.

İşçiler, ıslıklarla eylemi sonlandırdı.

emek.org.tr

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar