Soma katliamının 4. yıldönümünde emekçiler meydanlarda olacak. Başta istanbul ve Soma olmak üzere değişik illerde, emek ve meslek örgütleri, demokratik kitle örgütleri ve çeşitli siyasal yapılar tarafından anma ve protesto eylemleri düzenleniyor. İş cinayetlerinin protesto edileceği ve kaybettiğimiz emekçilerin anılacağı etkinliklerin hazırlıkları sürüyor. Bu kapsamda Soma Katliamının 4.Yılında DİSK İstanbul Bölge Temsilciliği, KESK İstanbul Şubeler […]

Soma katliamının 4. yıldönümünde emekçiler meydanlarda olacak.

Başta istanbul ve Soma olmak üzere değişik illerde, emek ve meslek örgütleri, demokratik kitle örgütleri ve çeşitli siyasal yapılar tarafından anma ve protesto eylemleri düzenleniyor.

İş cinayetlerinin protesto edileceği ve kaybettiğimiz emekçilerin anılacağı etkinliklerin hazırlıkları sürüyor.

Bu kapsamda Soma Katliamının 4.Yılında DİSK İstanbul Bölge Temsilciliği, KESK İstanbul Şubeler Platformu, TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, TTB İstanbul Tabip Odası tarafından 13 Mayıs 2018 Pazar 17.00’da Taksim – Tünel Meydanında kitlesel katılımlı basın açıklaması eylemi yapılacaktır.

İstanbul ve diğer illerden emekçilerin ve emek dostu kurumların düzenleyeceği Soma mitingine çağrılar da devam etmektedir.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar