Semih Özakça için tahliye kararı

Olağanüstü hal (OHAL) KHK’sı ile ihraç edildikten sonra uzun süre direniş gerçekleştiren ve işine geri dönmek amacıyla da açlık grevine başlayan tutuklu eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın yargılandığı davanın 3. duruşması bugün Ankara’da görüldü. Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 3. Duruşmada, 226 gündür açlık grevinde olan Semih Özakça’ya elektronik kelepçe denetimi koşulu ile […]

Olağanüstü hal (OHAL) KHK’sı ile ihraç edildikten sonra uzun süre direniş gerçekleştiren ve işine geri dönmek amacıyla da açlık grevine başlayan tutuklu eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın yargılandığı davanın 3. duruşması bugün Ankara’da görüldü.

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 3. Duruşmada, 226 gündür açlık grevinde olan Semih Özakça’ya elektronik kelepçe denetimi koşulu ile tahliye kararı verilirken, Nuriye Gülmen için ‘tutukluluğa devam’ kararı çıktı.

Mahkeme 24 Kasım gününe ertelendi.

Nuriye Gülmen ile Semih Özakça mahkemesi 3.Duruşma notları

Semih Özakça’nın dedesi ve büyükannesi oradaydı.

Numune Hastanesi başhekimliği tarafından Nuriye Gülmen’in mahkemeye getirilmesinin sağlık yönünden uygun olmadığı yönünde görüş bildirildiği öğrenildi.

Avukat Zafer Kazan: Bu celse de beraat demiyoruz. Tahliye istiyoruz iki insanın hayatı için. Eğer ölümler olursa vicdani sorumluluğu sizdedir sayın başkan.

Semih Özakça savunmasında: “(Mahkeme Heyeti’ne) sizin vicdani sorumluluğunuz var! Biz işimizi istiyoruz! İşimiz iade edilsin açlık grevini bitireceğiz!

Karanlığın güne, düşlerimizi güneşli güne dönüşmesi dileğiyle umutlu kalın!” dedi

Tanık Berk Ercan ifadesi için Semih Özakça şunu söyledi: “Tanık Berk Ercan’ın yaptığı düşüklüktür, alçaklıktır. Yaptığı itirafçılık değil, iftiracılıktır. İstanbul’a bir kez gittim. Ama ne tanığı gördüm, ne o parka gittim. Berk Ercan’ın beni gördüğünü söylediği tarihte ben askerdim

Savcı Semih’in hangi tarihlerde askerlik yaptığının askerlik şubesinden yazı alınmasını, tutukluk haline devamını talep etti.

 

emek.org.tr

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar