Açlık grevinin 100. gününde Gülmen ve Özakça’ya destek yürüyüşü

Açlık grevlerinin 100. gününde binlerce kişi Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için yürüyüş eylemi gerçekleştirdi. “Nuriye ve Semih serbest bırakılsın” talebinde bulunuldu. Ankara’da ise Yüksel Caddesi’nde toplananlara polis müdahale etti.  Kalabalığın İnsan Hakları Anıtı önüne gitmesine izin verilmedi ve 10 kişi gözaltına alındı. İstanbul’daki eylemde Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için Kadıköy Süreyya Operası önünde […]

Açlık grevlerinin 100. gününde binlerce kişi Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için yürüyüş eylemi gerçekleştirdi. “Nuriye ve Semih serbest bırakılsın” talebinde bulunuldu.

Ankara’da ise Yüksel Caddesi’nde toplananlara polis müdahale etti.  Kalabalığın İnsan Hakları Anıtı önüne gitmesine izin verilmedi ve 10 kişi gözaltına alındı.

İstanbul’daki eylemde Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için Kadıköy Süreyya Operası önünde toplanıldı. ‘Ekmek, adalet, özgürlük’, ‘Zafer direnen emekçinin olacak’, ‘Nuriye, Semih onurumuzdur’ sloganları atıldı.

Eyleme meslek örgütleri, sendikalar, demokratik kitle örgütleri, devrimci sosyalist kurumlar, katıldı. Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan, babası Sami Elvan ve Ankara Yüksel Caddesi’nde direnen Veli Saçılık’ eyleme katıldı.

“Nuriye ve Semih serbest bırakılsın”

Yürüyüş eyleminde yapılan basın açıklamasında, ‘Nuriye ve Semih’in talepleri kabul edilsin. Emekçiler AKP’nin KHK’leriyle açlığa mahkum edilmiştir. AKP, Nuriye ve Semih’i tutuklayarak tüm KHK mağdurlarını tehdit etmiştir. İki eğitimci açlıkla terbiye edilmeye çalışılmaktadır. Bugün hükümetin utancının 100’üncü günü. Artık sağlık durumları kritik aşamadadır. Durum kaygı vericidir. Sağlık ve yaşam hakları ihlal edilmiştir. Yaşama haklarının gasp edilmesine izin vermeyeceğiz. İnsan haklarıyla insandır. Gelinen noktada tüm yetkililere soruyoruz: Nuriye ve Semih neden tutuklandı? Nuriye ve Semih serbest bırakılsın‘ ifadelerine yer verildi.

 

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar