Oyuncu Aslıhan Gürbüz’den Flormar patronuna: Tüketicinin boykotunu hak ediyorsun

Oyuncu Aslıhan Gürbüz, Flormar, sendikalı oldukları için işten çıkartıldıktan sonra direnişe geçen işçilere destek vererek, Flormar kozmetik patronuna “Tüketicinin boykotunu hak ediyorsun” dedi. Flormar fabrika önünde devam eden işçi direnişi, sürekli olarak sendikaların ve emek dostun kurum ve bireylerin ziyaretleriyle destek alıyor, moral buluyor. Geçtiğimiz günlerde oyuncu Aslıhan Gürbüz işçilere destek veren mesajlarıyla kamuoyunda yer […]

Oyuncu Aslıhan Gürbüz, Flormar, sendikalı oldukları için işten çıkartıldıktan sonra direnişe geçen işçilere destek vererek, Flormar kozmetik patronuna “Tüketicinin boykotunu hak ediyorsun” dedi.

Flormar fabrika önünde devam eden işçi direnişi, sürekli olarak sendikaların ve emek dostun kurum ve bireylerin ziyaretleriyle destek alıyor, moral buluyor.

Flormar kozmetik protesto ediliyor. Fotoğraflar Nurçehre ELVER

Geçtiğimiz günlerde oyuncu Aslıhan Gürbüz işçilere destek veren mesajlarıyla kamuoyunda yer aldı. Oyuncu Aslıhan Gürbüz, sendikalı oldukları için işten çıkarılan işçilerle ilgili olarak Instagram hesabından, Flormar Türkiye’ye “İşçilerinizi sendikaya üye oldukları için işten çıkardığınız doğru mudur?” diye sordu. Gürbüz, firmanın tüketici boykotunu hak ettiğini söyledi.

Kendisinin de bir işçi çocuğu olduğunu ve işten çıkarılmanın, grevin ve lokavtın ne olduğunu bildiğini ifade eden Gürbüz’ün Instagram hesabından, “@flormarturkiye İşçilerinizi (%80’i kadın) sendikaya üye oldukları için işten çıkardığınız doğru mudur? Kadına yönelik kozmetik ürünü üretirken kendi işçisini Ramazan’da işten atan, üstelik de bunu sırf sendikaya üye oldular, atılan arkadaşlarına el salladılar, destek oldular diye yapıyorsan @flormarturkiye olarak, bu konuya hassasiyet gösterecek tüketicinin boykotunu da hak ediyorsun” ifadelerinde bulundu.

‘SENDİKAYI DA GREVİ DE BİLİRİM’

DUVAR gazetesi haberine göre, Kosan Kozmetik tarafından yapılan, işten çıkarılan işçilerin diğer arkadaşlarına saldırdıkları iddialarının yer aldığı bir açıklamayı da paylaşan Gürbüz’ün mesajı şöyle devam etti:

“Ben yapılan duyurunun resmiyetine ve gerçekliğine pek itimat etmedim. Gerçekten bilen, açıklayacak olan var mı! Petrol-İş Sendikası açıklama yapmış mı? Sen neden dert edindin bu kadar derseniz. İşçi çocuğuyum ben, işten çıkarılmayı da, sendikayı da, grevi de, lokavtı da bilirim. Gerçekten bir haksızlık var ise tüketici olarak boykota gitmek isterim. Gerçekten işçilerin hakkı yeniyor ise, firmanın ürünü almamak ile ıslah edebilirim, bu da benim hakkım. Umarım gerçekler çıkar.”

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar