Emekçiler 1 Mayıs`ta alanlarda !

Tüm yurtta işçiler, işçi örgütleri, meslek örgütleri, kadın ve gençlik örgütleri, siyasal kurumlar 1 Mayıs alanlarındaydı. Ekonomik, demokratik, siyasal, kültürel talepleri dile getiren pankart ve dövizler taşındı. Kıdem tazminatı, taşeron köleliği, iş cinayetleri, hayat pahalılığı, yoksulluk, barış ve adalet, AKP ve referandum protestosu gibi konuları işleyen sloganlar damgasını vurdu. Taksim Meydanı yasaklanan 1 Mayıs alanlarından […]

Tüm yurtta işçiler, işçi örgütleri, meslek örgütleri, kadın ve gençlik örgütleri, siyasal kurumlar 1 Mayıs alanlarındaydı. Ekonomik, demokratik, siyasal, kültürel talepleri dile getiren pankart ve dövizler taşındı. Kıdem tazminatı, taşeron köleliği, iş cinayetleri, hayat pahalılığı, yoksulluk, barış ve adalet, AKP ve referandum protestosu gibi konuları işleyen sloganlar damgasını vurdu.

Taksim Meydanı yasaklanan 1 Mayıs alanlarından biri oldu. Bir grup siyasal kurum 1 Mayıs`ı Taksim Meydanı`nda kutlamak için Gayrettepe semtinde yürüyüş başlattı. Polis biber ve göz yaşartıcı gazlar kullandı. TOMA destekli çevik kuvvet saldırılarıyla yürüyüş engellendi.

emek.org.tr`de Dünya ve ülke genelinde gerçekleşen 1 Mayıs kutlamalarına ait görüntü ve haberleri izleyebilirsiniz.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar