Şaka değil: Asgari Ücretle sıfır araba alabilir!

Asgari Kölelik Ücreti ilan edildi. AKP hükümeti ve işverenlerin ortak kararıyla, 2018 yılı asgari ücreti açlık sınırının altında 1603 Tl. olarak belirlendi. Ünlü bir AKP li de, ‘haklı’ olarak asgari ücretle neler satın alınabileceğine dair üstün zeka ürünü bir örnekle işçilerle alay etti: asgari ücretli işçi araba alabilir… TÜİK tarafından bir işçi ailesinin asgari geçim […]

Asgari Kölelik Ücreti ilan edildi. AKP hükümeti ve işverenlerin ortak kararıyla, 2018 yılı asgari ücreti açlık sınırının altında 1603 Tl. olarak belirlendi.

Ünlü bir AKP li de, ‘haklı’ olarak asgari ücretle neler satın alınabileceğine dair üstün zeka ürünü bir örnekle işçilerle alay etti: asgari ücretli işçi araba alabilir…

TÜİK tarafından bir işçi ailesinin asgari geçim ücreti olarak belirlenen 1800 liranın da altında belirlenen asgari ücret karşısında, sendikalar, TÜRK-İş konfederasyonunun “muhalifiz” tavrından başka bir tavır gösteremedi.

İşçi sınıfı ve sendikalar açlık sınırı altında kalan 1603 liralık asgari ücreti kabullendi. Herhangi bir protesto eylemi, grev, gösteri vb. yaşanmadı.

 

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar