İki işçi göçük altında… Umutlu bekleyiş sürüyor

Dün akşam saatlerinde Zonguldak-Kilimli’de faaliyet sürdüren kömür ocağında göçük yaşandı. TTK’den kiralanan sahada üretim yapan özel maden şirketine ait kömür ocağında, girişe 600 metre uzaklıkta gerçekleşen 20 metrelik göçükte iki işçi mahsur kaldı. Dünden beri işçileri kurtarma çalışmaları umutla devam ediyor. Kömür ocağında,  TTK tahlisiye, AFAD ve 112 Acil ekipleri  ile birlikte işçilerin kurtarma çalışmaları […]

Dün akşam saatlerinde Zonguldak-Kilimli’de faaliyet sürdüren kömür ocağında göçük yaşandı.

TTK’den kiralanan sahada üretim yapan özel maden şirketine ait kömür ocağında, girişe 600 metre uzaklıkta gerçekleşen 20 metrelik göçükte iki işçi mahsur kaldı. Dünden beri işçileri kurtarma çalışmaları umutla devam ediyor.

Kömür ocağında,  TTK tahlisiye, AFAD ve 112 Acil ekipleri  ile birlikte işçilerin kurtarma çalışmaları sürüyor. Ancak henüz işçilere ulaşılamadı. İşçilerin maden ocağında nerede olduklarını gösteren çipli baret taktığı, ancak göçükte kaldıkları için baretlerden sinyal alınamadığı bildiriliyor. Çevre maden ocaklarından gelen işçiler de çalışmalara destek veriyor. Kurtarma ekipleri göçüğü açarak madencilere ulaşma çalışmasını sürdürüyor.

Göçükte mahsur kalan evli ve 2 çocuk babası Tayfun Keskin ile evli ve 3 çocuk babası Volkan Köroğlu’nun aile yakınları ile arkadaşları ocak önünde geceden bu yana umutlu bekleyişlerini sürdürüyor.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar