1 Mayıs bildirisi dağıtanların gözaltına alınmasına tepki

Önceki gün Kadıköy’de 1 Mayıs çağrı bildirileri dağıtanlara yönelik polis engellemesi ve gözaltı işlemi, 1 Mayıs komitesi tarafından kınandı. Bildiri dağıtan grubun ve iki gazetecinin de gözaltında olduğu, ayrıca gazetecilerin fotoğraf makinelerine de el konulmuştu. Savcılık gözaltına alınan 22 kişi hakkında yedi günlük gözaltı talep etti. İstanbul Kadıköy’de 1 Mayıs’a çağrı amacıyla bildiri dağıtan 22 […]

Önceki gün Kadıköy’de 1 Mayıs çağrı bildirileri dağıtanlara yönelik polis engellemesi ve gözaltı işlemi, 1 Mayıs komitesi tarafından kınandı.

Bildiri dağıtan grubun ve iki gazetecinin de gözaltında olduğu, ayrıca gazetecilerin fotoğraf makinelerine de el konulmuştu. Savcılık gözaltına alınan 22 kişi hakkında yedi günlük gözaltı talep etti.

İstanbul Kadıköy’de 1 Mayıs’a çağrı amacıyla bildiri dağıtan 22 kişinin, polis saldırısıyla gözaltına alınmasına 1 Mayıs Tertip Komitesi’nden tepki geldi.

Türkiye’nin dört bir yanında 1 Mayıs çağrılarına tahammül edemeyenlerin bu çağrıları gözaltılarla engellemeye çalıştığını ancak 1 Mayıs’ın gözaltı ve polis şiddetiyle asla engellenemeyeceğini söyleyen tertip komitesi, “Gözaltına alınan arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını talep ediyor, kendileriyle dayanışma içinde olduğumuzu bildiriyoruz” dedi.

Tertip komitesi, 1 Mayıs’a kadar her gün, her sabah işe giden ve her akşam evine dönenlere, genci ve yaşlısıyla, kadın ve erkeğiyle, şarkı ve türkülerle, el ele, kol kola, omuz omuza 1 Mayıs çağrılarının ulaştırılacağını vurguladı.

 

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar