Yemek Sepeti İşçisi ve Sendikanın Haklı Mücadelesini Destekliyoruz!

Binlerce Yemek Sepeti işçisinin sendikal örgütlenme hakkı gasp edilmek isteniyor. İşçi sınıfı buna izin vermeyecektir! Yemek Sepeti Örgütlenme mücadelesine emek cephesinden sınıf dayanışması büyüyor. DİSK, KESK, TMMOB, TTB, Birleşik Kamu-İş, Türk-İş Üyeleri Tek-Gıda-İş, Petrol-İş, Deriteks, Hak-İş Üyesi Liman-İş, Bağımsız Sendikalar Hava-Sen, Bağımsız Maden-İş ve DGD-Sen… Emek ve meslek örgütleri dayanışma içinde olduğunu açıklayarak güçlü bir […]

Binlerce Yemek Sepeti işçisinin sendikal örgütlenme hakkı gasp edilmek isteniyor. İşçi sınıfı buna izin vermeyecektir!

Yemek Sepeti Örgütlenme mücadelesine emek cephesinden sınıf dayanışması büyüyor.

DİSK, KESK, TMMOB, TTB, Birleşik Kamu-İş, Türk-İş Üyeleri Tek-Gıda-İş, Petrol-İş, Deriteks, Hak-İş Üyesi Liman-İş, Bağımsız Sendikalar Hava-Sen, Bağımsız Maden-İş ve DGD-Sen…

Emek ve meslek örgütleri dayanışma içinde olduğunu açıklayarak güçlü bir boykot işareti veriyor.

Yemek Sepeti işvereninin yaptığı hukuksuzluk ve sahteciliği açıklayan Nakliyat iş başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu:

“işverenin hile, muvazaa ve resmi evrakta sahtecilik yaparak Bakanlık kayıtlarında taşıma işkolundaki işçilerin tamamına yakınına hukuksuz ve keyfi olarak iş yeri ve işkolu değişikliği yaptığı… bunun sonucu 2 bin civarında sendikasız üyesinin üyeliğinin düştü” dedi.

Sendikalaşma haklarının tanınması ve gereğinin yapılması için sendikalar ve meslek örgütleri önemli bir dayanışma hamlesiyle sendikanın ve işçilerin yanında yer alıyor.

Emek ve meslek örgütlerinin yayınladığı ortak açıklama şöyle:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emek.org.tr olarak biz de, sendikanın ve emek örgütlerinin demokratik sendika hakkının gasp edilmesi temelindeki patron sahteciliğini protesto ediyor ve haklı işçi mücadelesinin yanında olduğumuzu ifade ediyoruz.

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar