Ücretlerini alamadığı için direnen işçilere para cezası

Şirketin konkordato ilan etmesi ve TOKİ’nin ücretlerini ödememesi üzerine direnişe geçen işçiler, dün gece gözaltına alındı. İşçiler daha sonra para cezası kesilerek serbest bırakıldı. Ankara’da Mamak TOKİ 2. Etap inşaatında, ücretlerini alamadıkları için direnişe geçen 7 işçi, dün gece saatlerinde gözaltına alındı. İşçiler, emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. İŞÇİLERE PARA CEZASI Bugün TOKİ önünde basın […]

Şirketin konkordato ilan etmesi ve TOKİ’nin ücretlerini ödememesi üzerine direnişe geçen işçiler, dün gece gözaltına alındı. İşçiler daha sonra para cezası kesilerek serbest bırakıldı.

Ankara’da Mamak TOKİ 2. Etap inşaatında, ücretlerini alamadıkları için direnişe geçen 7 işçi, dün gece saatlerinde gözaltına alındı. İşçiler, emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

İŞÇİLERE PARA CEZASI

Bugün TOKİ önünde basın açıklaması yapan işçiler, “259 TL para cezası” kesilerek serbest bırakıldıklarını vurguladı.

Mamak 2. Etap TOKİ’de işçilerin sigortasız çalıştırıldığına ve ücretlerin ödenmediğine dikkat çekilen açıklamada, “Başta devlet yetkililerine ve duyarlı kamuoyuna sesleniyoruz. Sorunumuzu çözün!” ifadelerine yer verildi.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler