Saldırılar Gölgesinde Şiddete Karşı Mücadele Günü

25 Kasım “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” nde birçok yerde gösteriler yapıldı. Kadınlara yönelik ayrımcılık ve cinsiyet eşitsizliği, şiddet ve kadın cinayetleri, taciz-tecavüz, hukuksuzluklar ve 2.sınıf insan muamelesi kınandı, protesto edildi. Şiddet politikalarını ve saldırıları protesto etmek isteyen kitlenin Taksim meydanına yürümesi engellendi. İstanbul Taksim-Tünel’de Taksim meydanına yürümek isteyen kitleyi engelleyen polis göz […]

25 Kasım “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” nde birçok yerde gösteriler yapıldı. Kadınlara yönelik ayrımcılık ve cinsiyet eşitsizliği, şiddet ve kadın cinayetleri, taciz-tecavüz, hukuksuzluklar ve 2.sınıf insan muamelesi kınandı, protesto edildi.

Şiddet politikalarını ve saldırıları protesto etmek isteyen kitlenin Taksim meydanına yürümesi engellendi. İstanbul Taksim-Tünel’de Taksim meydanına yürümek isteyen kitleyi engelleyen polis göz yaşartıcı gaz sıktı, göz altılar yapıldı.

Gösteriler ve değişik kültürel sanatsal etkinliklerle, kadınlara ve LGBTİ+ lara yönelik erkek egemen şiddeti, ideolojik-kültürel boyutları ve iktidar bağlantılı devlet şiddetiyle birlikte değerlendirilerek protesto edildi. Gösteri ve etkinliklerde, kadın cinayetlerine karşı kararlı tepkilerle duruşlar sergilendi.

 

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar