Avcılar Kadın Platformundan 25 Kasım İçin Çağrı

Avcılar Kadın Platformu bugün yaptığı basın açıklamasıyla, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” nedeniyle Kadıköy’de yapılması planlanan eylem için halka çağrıda bulundu. Marmara caddesinde düzenlenen eylemde “HAKLARIMIZDAN ve HAYATLARIMIZDAN VAZGEÇMİYORUZ! 25 KASIM’DA KADIKÖYDEYİZ” pankartı açıldı. Önceki gün platform üyelerinin bildiri dağıtımı sırasında bir erkeğin tacizine maruz kalan platform üyeleri, bugün bu durumu da protesto […]

Avcılar Kadın Platformu bugün yaptığı basın açıklamasıyla, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” nedeniyle Kadıköy’de yapılması planlanan eylem için halka çağrıda bulundu.

Marmara caddesinde düzenlenen eylemde “HAKLARIMIZDAN ve HAYATLARIMIZDAN VAZGEÇMİYORUZ! 25 KASIM’DA KADIKÖYDEYİZ” pankartı açıldı.

Önceki gün platform üyelerinin bildiri dağıtımı sırasında bir erkeğin tacizine maruz kalan platform üyeleri, bugün bu durumu da protesto etti. Yapılan konuşmada devletin kadınları koruyamadığı vurgulanırken, bildiri dağıtımında saldırıya müdahale etmeyen polisin bugün yığınak yapması eleştirildi.

“Hayatlarımızın haklarımızın, kazanımlarımızın güvencesi biziz, biz buradayız, sen de bize katıl” çağrısının yapıldığı açıklamada, 1960 yılında Dominik Cumhuriyetinde halk düşmanları tarafından katledilen Mirabel Kardeşlerin özgürlük mücadelesi meşalesinin yere düşürülmeyeceğine vurgu yapıldı.

“Erkek adalet değil gerçek adalet”, “yaşasın kadın dayanışması”, “İstanbul sözleşmesi yaşatır” sloganlarının atıldığı eyleme yaklaşık 25 kadın katıldı.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar