Şişli meydanında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği

Birçok yerde olduğu gibi İstanbul-Şişli ilçesinde de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği düzenlendi. Şişli Belediye başkanı Muammer Keskin, CHP ilçe yönetimi, Kadın Kolları ve üyelerinin yer aldığı, Emekli Dayanışma Sendikası temsilcileri ve birçok demokratik kitle örgütünden kadınların katıldığı etkinlikte kadın cinayetleri protesto edildi.     VID_20200308 Sembolik olarak bugüne kadar katledilen kadınlara ait görsellerle […]

Birçok yerde olduğu gibi İstanbul-Şişli ilçesinde de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği düzenlendi.

Şişli Belediye başkanı Muammer Keskin, CHP ilçe yönetimi, Kadın Kolları ve üyelerinin yer aldığı, Emekli Dayanışma Sendikası temsilcileri ve birçok demokratik kitle örgütünden kadınların katıldığı etkinlikte kadın cinayetleri protesto edildi.

 

kadınlar şişli meydanında

 

VID_20200308

Sembolik olarak bugüne kadar katledilen kadınlara ait görsellerle Şişli meydanında buluşan kadınlar sık sık “korkmuyoruz susmuyoruz! itaat etmiyoruz!” sloganıyla kadın duruşunu dile getirdi. “Şişli Meydanında üç kız” şarkısı eşliğinde etkinlik sürdürüldü. Yapılan konuşmalarda kadın cinayetleri, savaşa karşıtı ve barış yanlısı söylemler dikkat çekti. Kadınların yaşadığı sorunlar karşısında kadınların birliği ve mücadelesine vurgu yapıldı.

Kadınlar meydanda bir halka oluşturarak sembolik olarak görsellerini taşıdığı kadınlar hakkında kısa bilgiler verdi. Emine Bulut, Şule Cet, Didar Şensoy, Berfo Ana gibi şahsiyetler nezdinde kadın cinayetleri protesto edildi.

 

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar