Kadınlardan “Haklarımızdan vazgeçmiyoruz, İstanbul Sözleşmesi’ni uygula” eylemi

Kadınlara yönelik şiddet ve cinayetlerin arttığı günlerde, demokratik kadın haklarına sahip çıkma eylemi…. Geçtiğimiz hafta İstanbul-Beşiktaş’ta kitlesel katılımlı bir forum düzenleyen kadınlar, 5 Ağustos günü akşam 19.00 da Kadıköy iskelesinde “haklarımızdan vazgeçmiyoruz! İstanbul sözleşmesini uygula” eylemi gerçekleştirecek. Emek.org.tr olarak, ilerici-demokratik kadın hareketinin bu haklı demokratik talebini ve mücadelesini destekliyoruz. Demokratik hak ve özgürlüklere yönelik saldırıların […]

Kadınlara yönelik şiddet ve cinayetlerin arttığı günlerde, demokratik kadın haklarına sahip çıkma eylemi….

Geçtiğimiz hafta İstanbul-Beşiktaş’ta kitlesel katılımlı bir forum düzenleyen kadınlar, 5 Ağustos günü akşam 19.00 da Kadıköy iskelesinde “haklarımızdan vazgeçmiyoruz! İstanbul sözleşmesini uygula” eylemi gerçekleştirecek.

Emek.org.tr olarak, ilerici-demokratik kadın hareketinin bu haklı demokratik talebini ve mücadelesini destekliyoruz. Demokratik hak ve özgürlüklere yönelik saldırıların ve hak gasplarının arttığı günümüzde, demokrasi mücadelesi kapsamında bu eylemi, çok değerli ve anlamlı görüyoruz. Ayrımsız tüm izleyicilerimizin, Kadıköy’deki eylem çağrısına olumlu yanıt vererek katılım göstereceğine inanıyoruz.

31 Temmuz günü Beşiktaş’ta bir araya gelerek kadınlara yönelik şiddet ve taciz saldırılarıyla birlikte, İstanbul Sözleşmesinden çıkmayı gündeme getiren gerici taleplerle de ilgili değerlendirmeler yapılmış ve kararlar alınmıştı. Bu kapsamda forumda kadın haklarını korumak ve İstanbul Sözleşmesi’ne sahip çıkmak ve uygulanmasını sağlamak için ortak bir kampanya kararı ile ayrıldı.

“Haklarımızdan vazgeçmiyoruz, İstanbul Sözleşmesi’ni uygula” adlı kampanyanın ilk kitlesel buluşması, İstanbul Sözleşmesi’nin AKP MYK’sinde tartışılacağı gün olacağı söylenen 5 Ağustos’ta Kadıköy’deki Beşiktaş İskelesi’nde saat 19.00’da gerçekleşecek.

Kadıköy’deki eyleme kadınlar ve en geniş katılımla kadın örgütleri güçlü bir eylem hedefliyor.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar