Real Market işçileri hakları için direnişe devam ediyor

Real Marketler işçileri alamadıkları ücret alacakları ve tazminat hakları için, sorumlu gördükleri işyerleri önünde 8 aydan beri eylem yapmaya devam ediyor. Hak kaybı yaşayan REAL marketler grubu işçileri, İstanbul Güneşli METRO AVM önünde hak eylemlerini kararlı biçimde sürdürüyor. Nakliyat-İş sendikası işçilerin bu mücadelesinde onlara destek oluyor. Sendika tarafından yapılan basın açıklamasında konuya ilişkin şunlar ifade […]

Real Marketler işçileri alamadıkları ücret alacakları ve tazminat hakları için, sorumlu gördükleri işyerleri önünde 8 aydan beri eylem yapmaya devam ediyor.

Real market işçileri Nakliyat-İş sendikası desteği ile hak mücadelesini sürdürüyor.

Hak kaybı yaşayan REAL marketler grubu işçileri, İstanbul Güneşli METRO AVM önünde hak eylemlerini kararlı biçimde sürdürüyor. Nakliyat-İş sendikası işçilerin bu mücadelesinde onlara destek oluyor.

haklar alınıncaya kadar mücadeleye devam…

Sendika tarafından yapılan basın açıklamasında konuya ilişkin şunlar ifade edildi:

“Beğendik Grup tarafından hileli şekilde iflasa sürüklenen, önce iflasa erteleme isteyip sonra kayyum atanan, sonra gruptan ayrılarak iflas kararı verilen, Real Hipermarket’ler de çalışan 600 işçi ortalama 10-15 yıl kıdem sürecine ilişkin yasal tazminatlarını ve diğer alacaklarını alamamışlardır.

“ İFLAS KARARI VERİLEN, REAL HİPERMARKETLER DE ÇALIŞAN İŞÇİLERİN KIDEM TAZMİNATLARINDAN METRO GRUP 11.07.2014 TARİHİNE KADAR Kİ SÜREDEN, YASAL OLARAK SORUMLUDUR. METRO GRUP BU SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRMELİDİR

“Başta işçi sendikaları, konfederasyonları olmak üzere halkımızı hileli iflasla gasp edilmeye çalışılan yasal hakları için, 8 aydır OHAL koşullarında baskılara, gözaltılara karşın İstanbul, Ankara, Adana, Konya,  Bursa, Eskişehir, Kayseri’de Metro, Media Markt, Beğendik mağazaları ve farklı yerlerde eylemler yapan Real Market İşçilerle dayanışmaya, sorumluluklarını yerine getirmeye çağırıyoruz.

“Sendikamız, 8 aydan beri Real Hipermarket işçilerinin mücadelesini, direnişini kendi üyelerinin mücadelesi gibi sahiplenmektedir.

“Real Hipermarketler İşçilerinin haklı mücadelesi başarıya ulaşana, işçiler yasal haklarını alana kadar da sahiplenmeye, onlara önderlik etmeye devam edeceğiz.”

emek.org.tr

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar