KRİZE KARŞI EMEĞİN BULUŞMALARI Çok sayıda sendika, meslek örgütü, siyasi parti ve demokratik kitle örgütünün “Krizin bedelini ödemeyeceğiz” sloganıyla omuz omuza yürüttüğü kampanya devam ediyor. Sendikalar, meslek örgütleri, siyasi partiler ve kitle örgütleri tarafından 26 Ekim tarihinde DİSK Genel Merkezinde ortak deklarasyon ile ilan edilen “Krize Karşı Omuz Omuza” şiarı ile ifade edilen birlik yaklaşık […]

KRİZE KARŞI EMEĞİN BULUŞMALARI

Çok sayıda sendika, meslek örgütü, siyasi parti ve demokratik kitle örgütünün “Krizin bedelini ödemeyeceğiz” sloganıyla omuz omuza yürüttüğü kampanya devam ediyor.

Sendikalar, meslek örgütleri, siyasi partiler ve kitle örgütleri tarafından 26 Ekim tarihinde DİSK Genel Merkezinde ortak deklarasyon ile ilan edilen “Krize Karşı Omuz Omuza” şiarı ile ifade edilen birlik yaklaşık 1 aydır sabah saatlerinde ve akşam iş çıkış saatlerinde metrobüs duraklarında, işçi havzalarında, İstanbul’un neredeyse tüm meydanlarında bildiri dağıtımları gerçekleştiriyor. Birlik, İstanbul’un üç bölgesinde krize karşı işçi ve emekçilerin ortak mücadelesini konuşacak.

Bildirilerin dağıtıldığı, basın açıklamalarıyla tepkilerin  gösterildiği, yerel toplantılarla kriz ve emekçilerin karşılaştığı toplumsal sorunlar, emeğin sınıf tavrı bağlantılı etkinlikler devam ediyor.

“Krize Karşı Emeğin Buluşması” başlığını taşıyan İstanbul Avrupa yakası bölge toplantıları Avcılar ve Şişli’de; Anadolu yakasının bölge toplantısı ise Kartal’da düzenlenecektir. Kampanya sürecinde dile getirilecek olan talepler şöyle sıralandı:

  • TÜM ÜCRETLER DERHAL ARTIRILSIN!
  • TOPLU İŞTEN ÇIKARMALAR YASAKLANSIN, İŞSİZLİK FONU İŞSİZLER İÇİN KULLANILSIN!
  • KAMUSAL MAL VE HİZMETLERE ZAM YAPILMASIN, YAPILAN ZAMLAR GERİ ALINSIN!
  • VERGİ ADALETİ SAĞLANSIN!
  • KREDİ BORÇ FAİZLERİ SİLİNSİN!
  • KIDEM TAZMİNATIMA DOKUNMA!

Krize Karşı Emeğin Buluşmaları’nda, emeğin haklarının gaspedilmesine karşı somut mücadele programı üzerine tartışmalar yürütülmesi planlandı. DİSK Korosunun işçi türküleri ve marşlarıyla katılacağı “Krize Karşı Emeğin Buluşması” etkinliklerinin programı şöyle:

AVCILAR

Tarih  : 29 Kasım 2018 Perşembe

Saat   : 19:00

Yer     : Barış Manço Kültür Merkezi – Merkez Mahallesi, Reşit Paşa Cd. No:63, 34310 Avcılar/İstanbul

 

ŞİŞLİ

Tarih  : 1 Aralık 2018 Cumartesi

Saat   : 13:30

Yer     : Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi – 19 Mayıs Mahallesi, Halaskargazi Cd. No:168, 34360 Şişli/İstanbul

 

KARTAL

Tarih  : 7 Aralık 2018 Cuma

Saat   : 19:00

Yer     : Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi   Kordonboyu Mahallesi, Hürriyet Cd. No:56, 34860 Kartal/İstanbul

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler