KANAL PROJESİNE KARŞI İNSAN ZİNCİRİ EYLEMİ

İstanbul halkı, AKP iktidarının bir rant ve yıkım projesi olan Kanalİstanbul projesine karşı İNSAN ZİNCİRİ eylemiyle HAYIR diyecek. İstanbul’da çok sayıda muhalif, demokratik, devrimci ve sosyalist siyasal parti, demokratik kitle örgütü, çevre hareketi platformu, doğa ve insan hakları savunucuları, kent konseyleri, kültür sanat kurumları insan zinciri eyleminde bir araya geliyor. İstanbul örgütlerinin oluşturduğu Ya Kanal […]

İstanbul halkı, AKP iktidarının bir rant ve yıkım projesi olan Kanalİstanbul projesine karşı İNSAN ZİNCİRİ eylemiyle HAYIR diyecek.

İstanbul’da çok sayıda muhalif, demokratik, devrimci ve sosyalist siyasal parti, demokratik kitle örgütü, çevre hareketi platformu, doğa ve insan hakları savunucuları, kent konseyleri, kültür sanat kurumları insan zinciri eyleminde bir araya geliyor. İstanbul örgütlerinin oluşturduğu Ya Kanal Ya İstanbul platformu ve Avcılarda da Avcılar Kent konseyinin çağrıları paylaşılmaya başlandı.

Kanal İstanbul projesinin Marmara denizi kısmı olan Avcılar ilçesinde, 12 Ocak Pazar günü insan zinciri oluşturularak kanal projesine karşı tepkilerini gösterecekler.

Avcılar- Gümüşpala mahallesinde göl tarafı denilen kısımda E5 karayolundaki metrobüs İBB Sosyal Tesisler durağına yakın olan toplanma yerinde buluşularak insan zinciri oluşturulacak.

Emek.org.tr

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar