İşlerine geri dönmek isteyen işçiler İstanbul Ankara yürüyüşündeydi

İşçiler Kenan Güngördü, Sinan Yerdelen, Mazlum Çetinkaya, Arkadaş Canpolat’ın İstanbul’dan Ankara’ya başlattıkları yürüyüş sona erdi. Ankara’da basın açıklaması yapan işçiler, HDP ve CHP partilerini  de ziyaret ederek ‘birleşirsek kazanırız’ mesajı verdi. İstanbul Zeytinburnu Belediyesi’ndeki 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile getirilen ‘Taşeron düzenlemesi’ kapsamında işten çıkarılan işçi Kenan Güngördü, belediye binası önünde başlattığı oturma eyleminin […]

İşçiler Kenan Güngördü, Sinan Yerdelen, Mazlum Çetinkaya, Arkadaş Canpolat’ın İstanbul’dan Ankara’ya başlattıkları yürüyüş sona erdi. Ankara’da basın açıklaması yapan işçiler, HDP ve CHP partilerini  de ziyaret ederek ‘birleşirsek kazanırız’ mesajı verdi.

İstanbul Zeytinburnu Belediyesi’ndeki 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile getirilen ‘Taşeron düzenlemesi’ kapsamında işten çıkarılan işçi Kenan Güngördü, belediye binası önünde başlattığı oturma eyleminin 174. gününde 24 Eylül’de Ankara’ya yürüyüş başlatmıştı.

Güngördü’nün başlattığı yürüyüş eylemine, güvenlik soruşturması gerekçesiyle Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’ndeki işinden atılan Sinan Yerdelen ile yine işlerinden çıkarılan Mazlum Çetinkaya ve Arkadaş Canpolat da katıldı.

İnsan Hakları Derneği (İHD) Ankara Şube Binası’nda açıklama yaptılar. HDP ve CHP partilerini de ziyaret ederek sorunu anlatan işçiler dayanışma çağrısı yaptı.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler