Filistin’de İsrail zulmü devam ediyor

İsrail, Müslüman halkın Mescid-i Aksa’da ibadetini de zora sokarak zulüm yapıyor. Filistinlilere yönelik uygulanan genel baskı ve saldırılar yanı sıra, Mescid-i Aksa’ya giriş-çıkışları tekrar kontrol altına alan İsrail, baskı ve şiddeti yeniden başlattı. Ölüm ve yaralanmaların yaşadığı olaylardan sonra durulan İsrail saldırısı bugün yine başladı. Mescid-İ Aksa’ya girişlerin sınırlandığı, belirlenen kapıların dışında giriş yapmak isteyen […]

İsrail, Müslüman halkın Mescid-i Aksa’da ibadetini de zora sokarak zulüm yapıyor. Filistinlilere yönelik uygulanan genel baskı ve saldırılar yanı sıra, Mescid-i Aksa’ya giriş-çıkışları tekrar kontrol altına alan İsrail, baskı ve şiddeti yeniden başlattı.

Ölüm ve yaralanmaların yaşadığı olaylardan sonra durulan İsrail saldırısı bugün yine başladı. Mescid-İ Aksa’ya girişlerin sınırlandığı, belirlenen kapıların dışında giriş yapmak isteyen Filistinlilere yönelik göz yaşartıcı bombalar ve plastik mermilerle şiddet uygulayan İsrail yeni yaralanmalara ve göz altılara neden oldu.

İsrail bugün tekrar, 50 yaştan genç erkeklerin cuma namazına katılmasına izin verilmeyeceğini duyurdu. İsrailli binlerce polisin Eski Kent çevresine konuşlandırıldığı bildirildi. Mescid-i Aksa önünde çatışmaların yaşandığına dair bilgiler geliyor.

Beytüllahim’de de Cuma namazı sonrası gerçekleştirilen protestolara yapılan polis saldırısında da 1 kişi açılan ateşle yaralandı.

Birkaç gün önce Ramallah kentinde yaşanan gösterilerde yaralanan Muhammed Kenan isimli Filistinlinin yaşamını yitirdiği bildiriliyor.  Emek Dış Haberler

 

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar