AKP hükümeti kıdem tazminatı hamlesini başlattı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatı ile ilgili teknik çalışmaların tamamlandığını haftaya EKK’da kararın verileceğini açıkladı. AKP hükümeti kıdem tazminatı fonu kurulması ve kıdem tazminatı alanında yaşanan sorunlar için taslak çalışmalarını gündem aldı. Ekonomik Koordinasyon Kurulu’na sunulacak taslakta, kıdem tazminatı fonunun kurulması ve işveren yükünün azaltılmasına yer veriliyor. Bundan birkaç gün önce […]

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatı ile ilgili teknik çalışmaların tamamlandığını haftaya EKK’da kararın verileceğini açıkladı.

AKP hükümeti kıdem tazminatı fonu kurulması ve kıdem tazminatı alanında yaşanan sorunlar için taslak çalışmalarını gündem aldı. Ekonomik Koordinasyon Kurulu’na sunulacak taslakta, kıdem tazminatı fonunun kurulması ve işveren yükünün azaltılmasına yer veriliyor.
Bundan birkaç gün önce de CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş TBMM’de bir yasa teklifi vermişti. CHP teklifinde, fon kurulmasına karşı çıkarak kıdem tazminatı hakkının güçlendirilerek korunmasını istiyor.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar