1 Mayıs hazırlıkları sürüyor. İş, ekmek, eşitlik, özgürlük, barış, adalet ve insanca yaşamak talebiyle emekçiler 1 Mayıs mitinglerine hazırlanıyor. 1 Mayıs miting alanlarında sadece ekonomik ve sosyal sorunlar, haksızlıklar dile getirilmeyecek; AKP iktidarının sermaye yanlısı politikaları da eleştiren siyasal tavırlar da olacak. Özelikle krizin yarattığı yoksulluk, enflasyon ve geçinememe durumu, emekçi kitleler tarafından protesto edilecek. […]

1 Mayıs hazırlıkları sürüyor.

İş, ekmek, eşitlik, özgürlük, barış, adalet ve insanca yaşamak talebiyle emekçiler 1 Mayıs mitinglerine hazırlanıyor. 1 Mayıs miting alanlarında sadece ekonomik ve sosyal sorunlar, haksızlıklar dile getirilmeyecek; AKP iktidarının sermaye yanlısı politikaları da eleştiren siyasal tavırlar da olacak. Özelikle krizin yarattığı yoksulluk, enflasyon ve geçinememe durumu, emekçi kitleler tarafından protesto edilecek.

İşçi sınıfının 1Mayıs mitingleri için yurdun birçok yerinde hazırlıklar devam ediyor. İşyerlerinde ve sanayi havzalarında, toplu ulaşım merkezleri ve istasyonlarında bildiri dağıtımları, stand çalışmaları ve düzenlenen şenlik etkinlikleriyle emekçiler 1 Mayıs alanlarına çağrılıyor.

İstanbul Şirinevler meydanında 1 Mayıs çalışması…

İstanbul-Şirinevler semtinde stand kuran 1 Mayıs bileşeni kurumlar, dağıttıkları bildirilerle ve sözlü anonslarla emekçileri 1 Mayıs mitingine çağırdı.

İstanbul-Avcılar ilçesinde 1 Mayıs mitingi için hazırlık şenliği yapıldı. (foto emekorgtr)

Avcılar semtinde de Avcılar Emek ve Demokrasi platformu bileşeni emek ve meslek örgütleri, demokratik kile örgütleri düz 1 Mayıs öncesi bir yürüyüş ve şenlik düzenledi. Yürüyüş sonrasında yapılan konuşmalarda AKP iktidarının uygulamaları eleştirilerek; işsizlik, adaletsizlik, yoksulluk ve kriz konuları dile getirilerek, emeğin hakları ve insanca yaşam talebi için 1 Mayıs alanlarına çağrı yapıldı. Yeni seçilen belediye başkanının da katıldığı şenlik halaylarla ve “kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz”, “yaşasın 1 Mayıs “ sloganlarıyla son buldu.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar