İZMİR EMPERYALİST SAVAŞ KARŞITI GİRİŞİM YENİ EYLEM TAKVİMİNİ AÇIKLADI

İzmir’de bulunan Devrimci Demokrat Kurumların oluşturduğu “Emperyalist Savaş ve İşgal Karşıtı Girişim”, Ortadoğu’da yaşanmakta olan süreç ile ilgili yeni eylem programını Konak Eski Sümerbank önünde yaptığı basın açıklaması ile deklare etti. Eylemde “Emperyalizm yenilecek, direnen halklar kazanacak”, “Katil ABD, Ortadoğu’dan defol”, “Yaşasın Devrimci Dayanışma” sloganları atıldı

İzmir Emperyalist Savaş Karşıtı Girişim

İzmir’de bulunan Devrimci Demokrat Kurumların oluşturduğu “Emperyalist Savaş ve İşgal Karşıtı Girişim”, Ortadoğu’da yaşanmakta olan süreç ile ilgili yeni eylem programını Konak Eski Sümerbank önünde yaptığı basın açıklaması ile deklare etti. Eylemde “Emperyalizm yenilecek, direnen halklar kazanacak”, “Katil ABD, Ortadoğu’dan defol”, “Yaşasın Devrimci Dayanışma” sloganları atıldı.

Okunan basın açıklamasında Gazze direnişinin İsrail devletinin karşısında daha güçlü ve iradeli bir şekilde ayakta durduğu ve Gazze halkının tüm ölümlere ve acılara rağmen boyun eğmeyerek direniş dediği belirtildi.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun ateşkes anlaşmasını ‘bir kağıt parçası’ olarak nitelemesine işaret edilen basın açıklamasında ‘İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu yapılan ateşkes anlaşmasın “bir kağıt parçası” diye niteleyerek, aslında bir anlamda hiçe sayıyor ve o kağıt parçasının imzasız olduğunu da vurguluyor. Yani açıktan; her an tekrar saldırabileceklerini söylemiş oluyor. Kaldı ki, biz o kağıt parçalarının imzalandığı günleri de biliyoruz. İsrail devleti, tarihindeki saldırganlıklarında resmi ateşkes anlaşmalarını da açıktan çiğnemiş, katliam girişimlerini sürdürmekte hiçbir sakınca görmemiştir. Bu süreçte ABD, İsrail’in saldırısını meşru gördüğünü söylemiş, Birleşmiş Milletler üç maymunu oynamıştır. İsrail’in Ortadoğu halklarına karşı yürüttüğü savaşta tetikçilik yapan ve Akçakale’deki olayları bahane göstererek gizli oturumla bir gecede savaş tezkeresi çıkaran TC. devleti, İsrail’in Mavi Marmara saldırısında olduğu gibi, bugün de katil İsrail’in Filistin halkına karşı başlattığı savaşta ciddi bir yaptırımı gündeme dahi almamıştır.’ denildi.

Ayrıca işçi-emekçilerin, ezilen bölge halklarının emperyalistler ve onların işbirlikçileri için dökeceği tek damla kanının olmayacağı ve işçi-emekçilerin, ezilen halkların kurtuluşu, emperyalistlerin ve işbirlikçilerinin bölgeden kovulması ile mümkün olacağı belirtildi.

30 Kasım Cuma 18:00 ve2 Aralık Pazar 18:00  Şirinyer Tansaş, 26 Kasım Pazartesi 18:00 Çiğli Kasaplar Meydanında yapılacak yürüyüş ve basın açıklamasına çağrı yapılarak eylem son buldu.

Emek.org.tr

İzmir Emperyalist Savaş Karşıtı Girişim

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar