DİSK/Basın-İş’ten ALO FATİH’e suç duyurusu

DİSK Basın-İş Sendikası, tüm sansür ve baskı girişimlerine karşı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu. DİSK Basın-İş tarafından yapılan suç duyurusunda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Ciner Medya yöneticisi Mehmet Fatih Saraç’ın, ‘Haberleşmenin Engellenmesi, Görevi Kötüye Kullanma ve tespit edilecek diğer tüm suçlar’ nedeniyle cezalandırılması istendi. DİSK Basın-İş’ten sitesinde yer alan açıklamada “Önce […]

DİSK Basın-İş Sendikası, tüm sansür ve baskı girişimlerine karşı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu.

DİSK Basın-İş tarafından yapılan suç duyurusunda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Ciner Medya yöneticisi Mehmet Fatih Saraç’ın, ‘Haberleşmenin Engellenmesi, Görevi Kötüye Kullanma ve tespit edilecek diğer tüm suçlar’ nedeniyle cezalandırılması istendi.

DİSK Basın-İş’ten sitesinde yer alan açıklamada “Önce medya kurumlarının yöneticilerine gelen telefonlar ile gelen sansür çabaları MİT’in çalışmaları konusunda yapılmak istenen yasal düzenlemeler ile boyutlandırılmak isteniyor. Halkın haber alma hakkı kısıtlanmak, düşüncenin oluşması engellenmek isteniyor.  … Bizler diyoruz ki, Ne yandaş olacağız ne de ‘itaat et rahat et’ diyerek gözümüzü, kulağımızı, ağzımızı kapatacağız. İktidarın ve sermayenin değil, halkın haberlerini yapmak için var olacağız.” denildi.

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler