Posta Gazetesi Yazgülü Aldoğan’ın haklarını gasp ederek işine son verdi

Gazeteci ve Posta Gazetesi yazarı Yazgülü Aldoğan’ın Posta Gazetesi’ndeki işine son verildi. Aldoğan tazminatsız olarak işten atıldığını açıkladı. Gazeteci Yazgülü Aldoğan, AKP karşıtı tutumları ve insan haklarından, demokrasi, hukuk ve adaletten yana bir kalem olarak tanınıyor. Aldoğan’dan açıklama geldi Gazetedeki yazılarına son verilmesinin ardından Aldoğan, Instagram hesabından bir açıklama metni yayınladı. Açıklamada, Posta Gazetesi’nin yeni […]

Gazeteci ve Posta Gazetesi yazarı Yazgülü Aldoğan’ın Posta Gazetesi’ndeki işine son verildi. Aldoğan tazminatsız olarak işten atıldığını açıkladı.

Gazeteci Yazgülü Aldoğan, AKP karşıtı tutumları ve insan haklarından, demokrasi, hukuk ve adaletten yana bir kalem olarak tanınıyor.

Aldoğan’dan açıklama geldi

Gazetedeki yazılarına son verilmesinin ardından Aldoğan, Instagram hesabından bir açıklama metni yayınladı.

Açıklamada, Posta Gazetesi’nin yeni yayın yönetmeni Emre İskeçeli’nin telefonuyla işine son verildiğini söyleyen Aldoğan, veda edemeden okurlarından ayrıldığını belirtti.

Yazılarına üç hafta ambargo konulduğunu söyleyen Aldoğan, “Demirören ailesi benim fikirlerimi beğenmeyebilir, benimle çalışmak istemeyebilir, saygı duyarım, ben fikir işçisiyim, ben de onlarla çalışmakta zorlanabilirim” dedi.

“Tazminatsız atıldım”

Açıklamada, tazminatsız şekilde işten çıkartıldığını belirten Aldoğan:

“20 yıldır çalıştığım iş yerinden bütün haklarım çiğnenerek tazminatsız atılmamın nasıl bir gerekçesi olabilir?

“Hukuksuz ve adil olmayan, aileye tanıdığım babalarına yakışmayan bir tutum. Yazgülü Aldoğan tek başına bir kadındır, arkası, cemaati, kulübü, şusu busu yoktur.

“Hak hukuk da malum, sürünsün biraz zihniyetine ne çabuk geldik? Bundan sonrası hukuk mücadelesidir, siz okurlarıma o pek kızdıkları sosyal medyadan veda ediyorum.

“Son yazımın görüntüsüyle, Posta’da bir zamanlar Yazgülü de vardı ve o gazeteyi gazete yapanlardandı!” açıklamalarında bulundu.

Medya Grubu, Demirören’e satıldıktan sonra birçok çalışan çıkartıldı

Bia net haberine göre, Doğan Holding, aralarında Hürriyet, Posta, Fanatik, CNN Türk, Kanal D, Yay-Sat ve Doğan Haber Ajansı’nın da olduğu medya grubunu 916 milyon dolara iktidara yakınlığıyla bilinen Demirören Holding’e satmıştı.

Doğan Medya Grubu’nun, Demirören Holding’e satışı ve devrinin tamamlandığı 17 Mayıs 2018 tarihinden itibaren Demirören Grubu çok sayıda çalışan ve yöneticinin görevine son vermişti.

Son olarak Posta Gazetesi’nin 22 yıllık genel yayın yönetmeni Rıfat Ababay görevinden ayrılmış, yerine Emre İskeçeli getirilmişti.

 

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar